Kas ripsmed kasvavad tagasi, kui nad on põletatud?

Nii nagu peaaegu iga keha juuksed, on ripsmete elutsükkel. Kuid see elutsükkel hõlmab kolme eraldi etappi. Nad kasvavad, muudavad ja seejärel puhuvad enne, kui nad välja kukuvad. Kui ripsmed põlevad, on kasvuprotsess lihtsalt katkenud.

Identifitseerimine

Niikaua kui põletamine ei mõjuta folliikulit, siis kasvavad teie ripsmed tagasi. See on suuresti teie ripsmete pideva kasvu tsükli tõttu. Ühelgi päeval on teil ripsmed, mis läbivad kasvufaasi, üleminekufaasi või seisva faasi. Ainult viisid, mille abil saate säilitada juuste väljalangemist, on, kui Mayo kliinikus on kahjustatud folliikul ise, ega kaunistamine kaanega aitab vältida uute karvade kasvu.

Ajakava

Kui olete silmadest täielikult riputanud, võib see olla mõnda aega, enne kui näete juuste kasvu. Rash follicule võib oma kasvuperioodi lõpuni, mis on tuntud ka kui anageni faas, võib kuluda 30 kuni 45 päevani. Sealt avaneb lööve järgmise 14-21 päeva jooksul katagenaasi faasi kaudu, kus folliikuli kahaneb ja juuksed enam ei kasvata. Ülejäänud aeg, kui udus jääb kaanel, folliikule jääb seisma, kuni ripsme väljavool ja tsükkel algab jälle.

Tähtsus

Kui te peaksite oma ripsmeid põletama, kontrollige kindlasti oma silmalau nahka põletusmärkide suhtes. Punetus, paistetus ja valu on tavaliselt esimese astme põletiku tunnused. Teise astme põletusega märkate tavaliselt, et sama tüüpi punetus tekitab lisaks turse ja valu, aga ka villide tekkimist. Kolmanda astme põletused on kõige tõsisemad ja tavaliselt ilmuvad mustad või isegi valged ning tavaliselt ei kaasne mingisugune valu.

Omadused

Teie ripsmed kaitsevad teie silmi. Ilma ripsmeteta on su silmad tunduvalt vastuvõtlikumad prahist ja UV-kiirgudest, mis võivad põhjustada nägemist kahjustavat kahjustust ja kuivust.

Kaalutlused

Enamasti ei põle ripsmed ärrituse põhjust. Kui aga nendega kaasneb mis tahes valu või naha villimine, pöörduge arsti poole.