Kas rannakarbid on terved?

Säilitusliigid, mille lihas on kerge, soolane maitse, muudavad oma söögi jaoks dekadentse, kuid tervisliku lisandina. Köök on mitmekülgne ja nad töötavad hästi salatites, supid või makaronid. Rannakarbid on elavhõbedagaasist madalad, mistõttu rasedad naised ja lapsed, kes on tavaliselt elavhõbedat tundlikumad, tarbivad neid ohutult. Nad võivad tarbida rannakarju ja muid madala elavhõbedakala kuni kaks korda nädalas. Sigade rannakarbid suurendavad oluliselt toitainete hulka, kuid sisaldavad ka naatriumi ja kolesterooli, mis vähendab nende toiteväärtust.

Iga 6-untsa aurutatud rannakarbi serveerimine – umbes 150 rannakarbi liha, vastavalt Simply Seafood – sisaldab 292 kalorit või ligikaudu 15 protsenti teie päevarahast 2000-kalorise toiduga. Nendest kaloritest (55 protsenti) on veidi suurem kui pool neist 40,5 grammi valgeid rannakarbid. Ainult üks serveerimine annab 72 protsenti soovitatavast valgu tarbimisest meestel ja 88 protsenti naistele. Iga aurutatud rannakarbi 6-untsi portsjon sisaldab ka 7,6 grammi rasva, mis moodustab 23 protsenti kalorikogusest. Sellest on vaid 1,4 grammi kahjulikud küllastunud rasvad.

Mesilastel on muljetavaldav mineraalide sisaldus. Kui tarbite 6 untsi aurutatud rannakarbid, suurendab seleni kogust 152,3 mikrogrammi võrra, suurendades mangaani tarbimist 11,6 milligrammi võrra. See vastab teie kogu seleeni ja mangaani nõuetele päevas. Säilitatud ränikarbiidi mangaan aitab organismil sünteesida suguhormoone, reguleerib teie veresuhkru taset ja kontrollib vere hüübimist. Sädal selen säilitab tervisliku immuunsuse ja toimib antioksüdandina, et võidelda rakuliste kahjustustega.

Lisage rannakarbid oma dieeti ja suurendate oma vitamiini tarbimist, eriti vitamiinide B-12 ja C tarbimist. Meeleolu reguleerimisel aitab vitamiin B-12 kaasa närvidealast suhtlemist ja aitab keha rauda kasutada. C-vitamiin rannakarbid aitavad tugevdada erinevaid kudesid, sealhulgas sidemeid ja kõõluseid, ning säilitab terved hambad. Aurutatud rannakarbid pakuvad 23,1 milligrammi C-vitamiini, mis on vastavalt 26 ja 31 protsenti igapäevastest C-vitamiini vajadustest meestele ja naistele – koos 40,8 mikrogrammiga B-vitamiini või kogu teie Soovitatav ööpäevane tarbimine.

Rannakarbid on kõrge naatriumisisaldusega, seega peaksite neid mõõdukalt tarbima. Iga 6-untsi portsjon sisaldab 627 milligrammi naatriumi, mis on 42 protsenti teie päevasest naatriumi piirist. Pöörake tähelepanu oma naatriumisisaldusele söödavate päiksepäevade ajal ja vältige naatriumisisaldusega toitude, nagu töödeldud ja kiirtoidud. Mesilas on ka 95 milligrammi kolesterooli või 32 protsenti soovitatavast päevasest piirnormist. Selle tulemusena võivad rannakarbid ohustada tervist, kui olete tundlik toidu kolesterooli suhtes.

Kaloreid, valku ja rasva

Selenium ja mangaan

Vitamiinid B-12 ja C

Jälgi ära naatriumi ja kolesterooli