Kas oskab teha terve hingevalu halvemaks?

Enamik valulikke kõri on põhjustatud viirusinfektsioonist. Strep kõri on erand, mis on põhjustatud bakterite infektsioonist, mida nimetatakse rühma A streptokokiks. Nakatumine, mis esineb kõige sagedamini kooliealiste laste puhul, võib põhjustada väga kurguvalu. Harjutus tavaliselt ei muuda infektsiooni ennast halvemaks. Kuid mõõdukas kuni jõuline kasutamine võib ajutiselt süvendada mõnda streptokokkuvormi sümptomeid. Pöidlakirja järgi on kõige parem kuulda oma keha ja anda endale luba lühikeseks puhkuseks, kui te ei tunne seda, kui teed, kui kosutate kõhupiirkonnast.

Kurgivalu on tavaliselt silma pealetungiv sümptom, millel on südamepekslemine. See sümptom tekib tavaliselt kiiresti ja võib olla tõsine. Mõõdukas kuni intensiivne harjutus, mis põhjustab suu kaudu hingamist suu kaudu, võib ajuti põhjustada ebameeldivuse kõritamist. See on eriti tõenäoline, kui te hingate külma või kuiva õhku. Vähem jõuline harjutus, mille abil saate mugavalt hingata nina kaudu, aitab teil vältida haavade kurgu süvenemist.

Strepi kurgus põhjustab sageli palavikku. Kui teil on palavik, võib kehaline kehatemperatuur veelgi tõsta, sest lihaste kasutamine tekitab kuumust. Kõige tõsisem on teie palavik, kui te harjutate sooja ja niiskes keskkonnas, mis piirab teie keha võimet jahtuda. Hügieenitud peatus aitab aeglustada kehatemperatuuri tõusu. Kuid kui te põete kurku, võite neelata valulikuks. See võib vaevata hüdratiseeruda kasutamise ajal.

Paljud streptokokkuga inimesed tunnevad väsimust või energia puudumist. Pole üllatav, võib see vähendada teie motivatsiooni kasutada. Kuid kui te otsustate selle minna, võite leida, et teie tavaline harjutusrežiim jätab teid veelgi väsimuse suunas. Lisaks on mõned inimesed, kellel on kurgu äravool, kogeda lihaseid. Mõõdukas kuni intensiivne harjutus võib lühiajalises perspektiivis sümptomit halvendada.

Kui teil on sümptomeid, mis võivad sümptomeid ähvardada, vaadake oma arsti. Diagnoosi saab kinnitada või välistada lihtsa testiga. Viiruse kurguvalu üldiselt ei vaja ravi, kuid streptokokkide puhul on vaja antibiootikume nakkuse puhastamiseks ja võimalike tüsistuste vältimiseks. Kui otsustate kasutada streptokoku kõri, on üldiselt kõige parem jääda tegevustele, mis ei ole liiga pingelised, Nagu ränk jalutuskäik või lihtne jalgrattaga sõitmine. Ärge hoidke oma distantsi teistelt, kui teed väljaspool kodus, kuna streptokokk on nakkav, kuni 24-tunnine antibiootikum on olnud. Ärge jagage vee pudeleid ega joogiklaase; kuigi haruldane, streptokokk võib mõnikord põhjustada komplikatsioone. Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui teil tekivad: – hingamisraskus, – äärmuslik unisus, – segasus või vaimne aeglus, – pearinglus, peapööritus või minestamine, – üle vaadatud: Tina M. St John, M.D.

Kurgu valulikkus

Ülekuumenemine

Väsimus ja lihasvalu

Hoiatused ja ettevaatusabinõud