Kas omega-3 muudab kehakaalu?

Omega-3 rasvhapped on optimaalse tervise jaoks vajalikud toidulisandid. Keha ei suuda toota oomega-3 eraldi, seega tuleb seda toitu tarbida. Kala ja kalaõli on rikas omega-3-dega, nagu ka linaseemne, rapsiõli, sojaoad, kõrvitsaseemned ja kreeka pähklid. Suurenenud oomega-3 tarbimine aitab vähendada rasvapakkumisi ja aitab tugevdada kehakaalu langetamist.

On näidatud, et omega-3-rasvhapete tarbimine suurendab küllustunde tundeid, vähendades seeläbi kalorsust ja vähendades kehakaalu langust. Vastavalt University of Connecticut International Omega-3-ga on näidatud kliinilistes uuringutes omega-3-polüküllastumata rasvhapete kõrge kaliõli, eikosapentaeenhape või EPA ja dokosaheksaanhape või DHA, et tõsta ülekaalulisuse ja rasvunud naiste küllastustunde. 3 õppe- ja hariduskonsortsium. Selleks, et teha kindlaks, kas sama mõju avaldub üldisemas populatsioonipõhises seisundis, samuti selle kohta, kas pähklite ja seemneallikatega leitud oomega-3 rasvhapete tüübid avaldavad sarnast mõju, on vaja täiendavaid uuringuid.

Vastavalt Connecticuti ülikooli andmetele aitas oomega-3-kalaõli toidulisandite kasutamine kaalu kauem ja rasvavarude vähenemist kaugemale kui kalaõli sisaldavatele toidulisanditele mõeldud dieedid. Oma-3-rasvhapete EPA ja DHA-tüüpi rasvhapete sisaldusega kalaõli lisandite lisamine koos treeningprogrammiga vähendab tunduvalt keharasva, teatab National Institute of Health (Medline Plus). Oomega-3 tarbimise suurendamine võib samuti aidata vähendada kolesterooli, triglütseriide ja vererõhku, mis kõigil on sageli rasvunud inimestel, eriti need, kes näitavad rasvumõõdetest tingitud metaboolset sündroomi.

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel aitab Omega-3 rasvhapped vähendada põletikku ja aitavad vähendada tõsiste tervisehäirete, nagu südamehaiguste ja artriidi riski. Vastavalt Connecticuti ülikooli andmetele võib Omega-3 võimsas põletikuvastases toimega vähendada lihaste väsimust ja liigesetõbe. Harjutus on tervisliku kehakaalu kaotamise plaani vajalik komponent. Harjutustest tingitud valu ja valu vähendamine võib aidata inimestel pikemat ja korrapärasemat treeningut, mis aitab neil oma kehakaalu langetamise eesmärke saavutada kiiremini ja kõrgema tasemega.

Vastavalt Columbia ülikooli tervishoiuteenustele on depressioon ja stress seotud ka kehakaalu suurenemisega. Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele Medline Plus-ist, võib oomega-3 tarbimise suurendamine vabastada depressiooni sümptomitest ja suurendada bipolaarse häirega inimeste vahel depressioonihoogude pikkust. Uuringud selle kasutamise kohta omega-3-ga on näidanud erinevaid tulemusi, kuid teatab Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Depressioon võib olla tõsine tervislik seisund, enne depressiooni depressiooni ennetamist omega-3-lisanditega konsulteerige oma arsti ja vaimse tervise praktikuga.

Satitte

Vähendage rasvaartikleid

Põletik

Depressioon