Kas multivitamiinid tõesti toimivad?

Multivitamiinid võivad teie tervisele olla positiivsed, kui teil on vitamiine puudus, kuid kui te tarbite liiga palju, on toksilisuse oht. Parim on kohtuda oma arstiga, et testida oma vitamiini ja mineraaltoitaineid ning küsida, kas vajate spetsiaalsete puuduste vältimiseks või raviks multivitamiini või individuaalseid vitamiine või mineraalseid lisandeid. 2010. aastal nimetas Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium ameeriklastele kaaliumisisaldust, kaltsiumi ja D-vitamiini “muret tekitavaid toitaineid”, kuna nende päevane tarbimine toiduainetest on soovitatavast väiksem. Raud, foolhapped ja vitamiin B12 on rasedate naiste jaoks olulised toitained.

Multivitamiinid suurendavad teie vitamiini taset

2001. aastal “Rahvatervise toitumis” avaldatud uuring näitas, et multivitamiini võtmine suurendab teie organismi vitamiinisisaldust vastuvõetava tasemeni. Vitamiinipuudulikkusega patsiendid ei saanud pärast multivitamiini võtmist 7 päeva jooksul enam puudust. Seda eriti märgati naistel, kellel puudus raua ja foolhappe sisaldus ning meestel puudus A-vitamiin. Ajakirjas American Journal of Clinical Nutrition avaldati 2013. aastal multivitamiini tarbimise ja suremuse vahelise korrelatsiooni kliiniliste uuringute metaanalüüs. ” Kõik uuringud ei leidnud mingit seost multivitamiinravi ja suremuse vahel, mis viitab sellele, et nende võtmine ei pruugi teie kaitsta surmaga lõppevate haiguste eest.

Ohutusabinõud

Toidu- ja ravimiameti andmetel võivad multivitamiinid teie tervisele ja isegi eluohtlikele olla kahjulikud. Nad saavad suhelda ravimitega – nii retsepti kui ka ravimata ravimitega – nii konsulteerige oma arstiga enne multivitamiini manustamist. Teatud vitamiinid – eriti rasvlahustuvad vitamiinid – võivad põhjustada toksilisi kõrvaltoimeid suuremate annuste korral kui multivitamiinid või multivitamiinid, mis on kombineeritud rikastatud toiduainetega. Et olla ohutu, ärge võtke rohkem vitamiine kui teie arst on määranud või soovitanud toote etiketil. Mõnede vitamiinide ja mineraalainete piirväärtused ei ole kindlaks määratud, seega on meditsiinilise järelevalve all multivitamiinide võtmine alati turvalisem.