Kas meresoolal on see jood?

Paljud toidused, nagu mereannid, oma ainulaadse tekstuuri ja maitse tõttu – ja kuna see on ookeanis leitud soola looduslik vorm. Kuigi meresool võib sisaldada natuke rohkem toitaineid kui lauasool, ärge ületage seda, lisades oma toidule liiga palju meresoola. Kui soovite lisada oma dieedile rohkem joodi, vaadake meresoola joodistatud versioone.

Joodi meresoolas

Kuigi meresool sisaldab joodi, annab see tavaliselt American Sartar Associationi hinnangul vähem joodi kui lauasool. Selle põhjuseks on asjaolu, et paljud, kuid mitte kõik, tavapärase lauasoola sortid joodivad – see tähendab töötlemise ajal lisandoodi lisamist. Kuid kui eelistate mere soola krõmpsuvat tekstuuri ja tugevat maitset, aga soovite joodiseeritud leelissoolast leiduvat ekstra joodi, siis otsige jooditud meresoola sorte. Vastavalt toidulisandite büroo andmetele on paljud joodatud soolad kõigis 1/4-tl aos olevast portsjonist umbes 71 mikrogrammi, kuigi see võib sisaldada joogi täpset kogust meresoolas, kuna see ei sisaldu toitumisalaste faktidega.

Sea vs. tabeli sool

Kuigi mere- ja laua-sooladel on erinevad tekstuurid ja veidi erinevad maitsed, on need sarnased toitumisalase sisuga – sealhulgas joodi sisaldusega -, kui mõlemad on joodistatud. Lahuse ja mere sooladel on ligikaudu sama naatriumi sisaldus. Kuigi lauasooladel on tihti peenem tekstuur, mis muudab teatud retseptidesse segamise lihtsamaks, on mere sütt sageli minimaalseks töötlemiseks ja see sisaldab väikeseid koguseid magneesiumi, kaaliumit ja kaltsiumi, vastavalt American Heart Association’ile.

Igapäevased joodi nõuded

Kuigi enamik täiskasvanuid USA-s saadakse palju joodist, võivad rasedad naised ja inimesed, kes ei kasuta iodiseeritud soola, võivad ohustada joodi puudust, kui nad piiravad toiduga seotud joodikoguseid. Meditsiiniinstituut märgib, et joodi puhul on soovituslik toitumissoov (või RDA) 150 mikrogrammi täiskasvanutele, 220 mikrogrammi raseduse ajal ja 290 mikrogrammi rinnaga toitvate naiste joodi päevas.

Joodi allikad

Lisaks joodatud soolale ja joodatud meresooladele on mitmesuguseid toiduaineid rikkalikult toiduga jood, eriti piimatooted, mereannid ja merevetikad. Näiteks 3 untsi turska paku 99 mikrogrammi, tassi jogurt sisaldab 75 mikrogrammi, tass vähendatud rasvasisaldusega piima annab 56 grammi, 3 untsi krevetid sisaldab 35 grammi ja 1 unts juustu annab 12 grammi toiduga joodi, vastavalt Toidulisandite büroole.

Murettekitav

Liiga palju soola, sealhulgas meresoola, söömine võib suurendada teie vererõhku ja südamehaiguste ohtu. Toitumise ja dieetteaduse akadeemia märgib, et 1/4 teelusikatäit meresoolast sisaldab sageli 400 kuni 590 milligrammi naatriumi. American Heart Association soovitus on tarbida kuni 1500 milligrammi naatriumi päevas.