Kas maapähklivõi põhjustab kõhulahtisust?

Maapähklivõi ei tohi põhjustada kõhulahtisust. Tegelikult soovitab Clevelandi kliinik lisada oma dieedile maapähklivõi, kui tekib kõhulahtisus. Kui olete allergiline maapähklite vastu, võib pärast maapähklivõi söömist tekkida kõhulahtisus. Konsulteerige oma arstiga, kui teil tekib kõhulahtisus või muud kõrvaltoimed pärast maapähklivõi söömist. Teie arst võib soovitada, et näete allergiat nõuetekohaseks testimiseks, et kinnitada või välistada allergia maapähkli suhtes.

Maapähklite allergia või saastumine

Vastavalt Food Allergy Research and Education’i veebisaidil on maapähkli allergia üks kõige levinumaid toiduallergiaid. Teie immuunsüsteem ei tunne ära, et maapähklite valgud oleksid ohutud ja ohutud. Selle asemel immuunsüsteem reageerib valkudele nagu viirus või bakterid. Keha toodab teatud antikehi, mis hakkavad maapähklivalkude vastu võitlema. Selles protsessis hakkavad kõikjal kogu kehas asuvad nuumrakud vabastama kõrgema histamiini taseme. Histamiin aitab kaitsta ja kaitsta keha, kuid võib põhjustada põletikku pehmetes kudedes. Maapähkli allergia võib tekkida kuhugi, kuid teine ​​võimalus on salmonella. Maapähklivõi puhul on esinenud isoleeritud salmonella juhtumeid. Kui teil on kõhulahtisus, kuid te ei kujuta endast allergiat või kui teie leibkonna kõik, kellele sööte, on sama sümptomeid, pöörduge arsti poole niipea kui võimalik.

Tulemuseks kõhulahtisus

Vastavalt KidsHealth’i andmetele on maapähklivõi allergia levinud sümptomiks kõhulahtisus. Allergilise reaktsiooni ajal võib peensoole vooder muutuda põletikuliseks ja turseks kõrgema histamiini taseme tõttu. Tulemuseks on kõhuvalu, puhitus, gaas, oksendamine, iiveldus ja kõhulahtisus. Kõhulahtisus peaks jätkuma paariks tunniks ja taanduma, kui maapähklivõi süsteemist eemaldatakse. Kui kõhulahtisus jätkub või sellega kaasneb palavik, võib see olla märgiks raskemast seisundist nagu salmonelloos.

Allergia sümptomid

Maapähklivõi allergia kõhulahtisuse sümptomid on õhuke või lahtistav väljaheide, vesine väljaheide, kõhu krambid ja vannitoa kiire kasutuse tunne. Clevelandi kliiniku andmetel võivad kõhulahtisuse põhjused põhjustada palavikku, kehakaalu langust ja verd, seedetrakti toitu või väljaheite lima. Dehüdratsioon on kõhulahtisuse korral ühine mure.

Kõhulahtisuse ravi

Kõhuõõne ravimine maapähkliõli allergilisest reaktsioonist on kannatlikkuse protsess. Kõhulahtisuse korral kasutatavad tavalised ravimid ei ole kasulikud ega kasulikud, sest teie organism vajab maapähklivalkude vabanemist. Clevelandi kliinik soovitab teil iga päev juua kaks kuni kolm liitrit vett, et aidata teie süsteemi puhastada. Vältige kõhulahtisuse vältimiseks tahke toidu söömist. Kui kõhulahtisus peatub, peaksite alustama süüa väikseid põhitoiduaineid nagu riis, valge leib ja õunakook. Vältida rasvaseid või väga töödeldud toiduaineid.

Maapähklite vältimine

Kui teil on diagnoositud maapähkli allergia, vältige mis tahes kujul maapähklite söömist. Lugege toote etiketti selle kohta, mida sa sööd, enne kui sööte. Ärge kasutage maapähklivõi, kui olete allergiline maapähklite või puuviljade suhtes.