Kas maapähklivõi madalam ldl?

Maapähklivõi sisaldab rasvu, kuid peamiselt monoküllastumata ja polüküllastumata rasvhappeid. Need küllastumata rasvad aitavad vähendada LDL-kolesterooli, mis on tuntud kui “halb” kolesterool, mis võib artereid ummistada ja põhjustada südamehaigusi. Sa pead ikkagi sööma maapähklivõi mõõdukalt. Tavaliselt sisaldab toode küllastunud rasvu, kuigi küllastumata rasvade kasu kaalub üles ebatervislikud rasvad.

Kolesterooli moodustamine

LDL-kolesterooli vormi naastude ülemäärane kogus arterite siseseintel, mis aeglustavad südame verevoolu. Aeglustunud verevool võib rikkuda hapnikurikka verd südames ja põhjustada südamehaigusi. HDL-kolesterool, tuntud kui “hea” kolesterool, eemaldab liigsest kolesteroolist vereringest ja viib selle maksa. Te peate madalat LDL-i ja kõrge HDL-i taset. Maapähklivõi aitab parandada kolesterooli mõlemas piirkonnas. Vastavalt Harvardi rahvatervise koolile on monoküllastumata ja polüküllastumata rasvad leitud mitte ainult LDL-i madalamaks muutmiseks, vaid ka terve HDL-i tekkeks.

Tervislikud rasvad ja toitained

Vastavalt dr Walter C. Willet’i “Harvardi südame kirja” 2009. aasta juuli numbrile aitab maapähklivõi küllastumata rasv vähendada LDL-kolesterooli ja vähendab teie südamehaiguste riski. Üks maapähklivõi või 2 spl. Sisaldab 12,3 g küllastumata rasva ja 3,3 g küllastunud rasva. Küllastumata rasvad moodustavad umbes 80 protsenti maapähklivõi rasvadest. Maapähklivõi sisaldab ka kiu, vitamiinide ja mineraalide tervislikke annuseid, lisab Willet.

Vähendab riske

Maapähklivõi sisaldab resveratrooli, antioksüdanti, mis võitleb vabade radikaalidega, mis võib põhjustada südamehaigusi ja põhjustada rakukahjustusi organismis. Uuring, milles osales 15 terve täiskasvanu 30-nädalase perioodi jooksul, leidis, et Pearce Ülikooli teadlaste andmetel vähendas dieedi maapähklite tarbimine südamehaiguste riskifaktorit. Regulaarne maapähklite tarbimine aitas vähendada rasvhapete sisaldust veres ja aitas ka teisi toitaineid maapähklites, näiteks kiudaineid, magneesiumi ja foolhapet suurendada, teatati 22. aprillil 2003. a väljaande “American College of Nutrition Teataja” väljaandest.

Dieedil

Maapähklivõi võib töötada koos võileibadega või suupistetega, et vähendada LDL-kolesterooli. MayoClinic.com märgib, et ebatervislike rasvade asendamine küllastumata rasvadega aitab vähendada kolesterooli taset. Vähendage küllastunud rasvade tarbimist, näiteks liha, kodulinde ja piimatooteid, ja kõrvaldage mõnedes töödeldud toitudes leitud trans-rasvad. Maapähklivõi ei sisalda trans-rasva. Küllastunud rasv suurendab LDL-i taset, samal ajal kui trans-rasv suurendab LDL-i ja vähendab kaitsvat HDL-i. Muu kui selle saamine maapähklivõist ja maapähklitest, võite saada monoküllastumata rasva maapähkli-, oliivi- ja rapsiõli, mandleid, pekanipähke ja sarapuupähkleid. Kreeka pähklid, linaseemned ja kalad sisaldavad polüküllastumata rasvu.