Kas ma võin kõndida herniated kettadest koosneva jooksulint?

Paljud inimesed, kellel on herniated kettad, isegi ei tea, et neil on haigusseisund. Nad lähevad oma äri, kõnnivad, jooksevad, ronivad, jalgrattaga ja osalevad aktiivses spordis ilma valu ja kahjustamata. Selles seisundis saavad teised valulikud ägenemised, mis praktiliselt jätavad nad voodikohta. Kui teil on lööve, mis kõnnib jooksulint, võib olla oluline osa teie ravist. Valmis korralikult liikudes saate valuvaigisteid vähendada, parandada taastumist ja vältida edasisi ketta probleeme.

Kirjeldus

Lülisammas on valmistatud luudest, mida nimetatakse selgroolülideks ja mis on koondatud kolonni. Skeleti vahele jäävad lamedad ümmargused kettad amortisaatorid. Nendel pehmetel kõhrepruunidel on geelilaadne keskus, mida ümbritseb kiuline välimine kiht, mida nimetatakse tühjaks. Herniated ketas, mida nimetatakse ka purunenud kettale või libisevaks kettale, tekib siis, kui pehme geel ketta keskmest lükkab ketta väliskihist läbi rebendi või pragu. Kui pehme geel surub vastu selgroolülide närve, siis kogete valu.

Sümptomid

Hernide ketas võib põhjustada valu kaelal, seljal või jalgadel, olenevalt kahjustatud ketta asukohast. Lingitud ketas alaseljas võib põhjustada valu seljas, tuharad ja jalg ja valu võib isegi ulatuda jalaga. Kui te kaotad ketta, tekib tõenäoliselt valu kaelal, õlgadel ja kätel ning võib-olla ka teie kätes ja sõrmedes. Liikumine võib põhjustada valu, mis lööb kätt või jalgu. Võite tunda ka tuimus, kihelus või nõrkus hernia poolt mõjutatud kehaosades.

Põhjus

Nagu teie vanus kaotad, kaotavad veesemed ja muutuvad degeneratsiooniks ja virgutamiseks tundlikeks. Seljaaju liiga tugev surve rasketes esemete tõstmisele või harvem seljaaju trauma tõttu, näiteks õnnetus, võib põhjustada kettale hõõrumist. Johns Hopkinsi sõnul võivad nõrk lihased, istuv eluviis ja rasvumine kaasa aidata hernide kettamise ohule. Harjutus ja jooksulõppimine võivad otseselt tegeleda põhjuste ja ohtudega.

Harjutus

Harjutus võib olla efektiivne herniated ketaste raviks ja ennetamiseks. Harjutus tugevdab ja stabiliseerib alaselja lihaseid. Tugevad selja lihased tagavad suurema toetuse teie selgroole ja suruvad oma selgroo alla. Harjutus aitab kaasa kehakaalu vähenemisele ja suurendab paindlikkust ja vastupidavust. Kaalu juhtimiseks, lihastoonuse parandamiseks, valu vähendamiseks ja paranemise soodustamiseks ei pea tegema jõu tõstmist või intensiivset kardiot. Protseduuride ajal käimine võib anda positiivseid tulemusi, eriti kui see on kombineeritud lihaste tugevdamise aktiivsusega, mis on suunatud seljale ja kõhule. Rääkige oma arstiga või pöörduge füsioteraapia poole, et saada soovitusi nimmepatsi stabiliseerumise harjutustega, et parandada oma kehahoia, tugevust ja paindlikkust.

Jooksulint jalgsi

Enamik inimesi saab nelgi kuni kuue nädala jooksul hernide kettast taastuda. Konsulteerige oma arstiga, enne kui alustate mõnda olulist füüsilist aktiivsust, kui teil on hernide kett. Käivitage harjutusprogramm aeglaselt. Kõnni esimesel päeval ainult 5 kuni 10 minutit. Suurendage paar minutit iga päev, lõpuks töötage oma teed kuni 30 kuni 40 minutit päevas. Alustage iga seanssi venitades. Pöörake külgedele ja keera ettepoole. Peaksite vältima esialgu töötamist, kuna see võib lülisamba kokku suruda, raskendades teie seisundit. Ärge kasutage ka lükake jooksulint, kuna see võib rõhutada alaselja lihaseid, eriti kui olete taastumisprotsessi alguses.