Kas liptoni teedel on kofeiin?

Enamik Liptoni teesid sisaldavad ka kofeiini. Kofeiinivabad teed sisaldavad väga vähe, ainult 4 mg portsjoni kohta. Kui soovite kofeiini täielikult vältida, on ravimtaimed hea valik. Need ei ole valmistatud teelehtedest, nii et need ei sisalda kofeiini. Kui olete harjunud iga päev suures koguses kofeiini jooma, proovige pigem katkestada aeglaselt kui peatada järsku. See vähendab võimalikke kõrvalekalde sümptomeid.

Kofeiini toimed

Kofeiin on populaarne stimulaator, mis aitab teil hommikul ärkama ja kogu päeva hoiata. Selle mõjud võivad kesta mitu tundi, mistõttu kui te nautida hilisõhtul tassi teed, võib kofeiin mõjutada teie võime magada. Mõned inimesed on kofeiini suhtes tundlikumad kui teised. Kui te olete aastaid tarbinud kofeiiniga jooke, olete tõenäoliselt tekitanud ravimi suhtes sallivuse ja pärastlõunal nelja või viie nädala pärast tassi teed ei pruugi üldse mingit mõju teie võimele magada. Siiski, kui te olete ülitundlik kofeiini suhtes või kui te seda ei kasuta, võib sama tass teed jätta teid närviliseks.

Ohutu tase

Illinoisi ülikooli McKinley tervisekeskuse avaldatud juhiste kohaselt on 300 mg kofeiini päevas mõõdukas. Vastavalt South Dakota’i tervishoiuministeeriumi avaldatud juhistele peab lastel olema piiratud palju vähem – 35 kuni 40 mg päevas.

Brew Time

On kaks peamist muutujat, mis mõjutavad teie kofeiini tarbimist – teie aega ja tassi suurust. Mida kauem saate oma teed järsku tõusta, seda rohkem kofeiini ekstraheeritakse teelehtedest. Lipton soovitab pruulimisaega 2 kuni 5 minutit, sõltuvalt sellest, kui tugev teele meeldib.

Kofeiin mustas tees

Tass Lipton Cup Size Three Tea, mis on valmistatud kolm minutit, sisaldab 55 mg kofeiini. Tass perekonna suuruse mustast teest sisaldab ainult 40 mg. Liptoni kofeiinivaba must tee sisaldab 4 kuni 5 mg kofeiini portsjoni kohta.

Kofeiin rohelises tees

Lipton 100 protsenti roheline tee sisaldab umbes sama kogus kofeiini kui Lipton Black Tea: 45 mg portsjoni kohta. Liptoni maitsestatud rohelised teed sisaldavad 15 kuni 30 mg kofeiini portsjoni kohta.

Iced tees sisaldab kofeiini, kuigi see sisaldab tavaliselt vähem kui kuumad kolleegid. Liptoni originaal magustamata jäätisega tee sisaldab 24 mg kofeiini portsjoni kohta. Iced Green Tea sisaldab ainult 9 mg kofeiini portsjoni kohta.

Kofeiin Iced Tea