Kas lihase armide kude põhjustab valu treeningu ajal?

Lihaste armide kude moodustub tavaliselt pärast vigastust. Vormitud kudede kude ei toimi nii optimaalselt kui vana kude ja seetõttu võib see põhjustada valu. Kuigi lihaste armide kude võib olla valulik, ei pruugi see alati olla nähtav, kui te harjutate, välja arvatud juhul, kui armistunud kude venitatakse.

Armkude

Regulaarsed lihaskiud kulgevad üksteisega paralleelselt korrektses ja korrapärasel viisil. Kui armekoes moodustub, on see sõlm, keerdunud ja keerdunud segistid, kus võib tekkida valu. Mürgine kude on ebaselge ja ei liiguks nii lihtsalt, kui teie lihased oleksid vigastanud. Tänu liigesele avaldumisele võib liigese poolt aset leidnud kudede kude põhjustada sobimatu vormi ja liikumisega seotud liigeste probleeme, mis võib viia tulevaste komplikatsioonide tekkimiseni.

Valus scar tissue

Kui sidekoe on vigastatud, on selle ümbruse närvirakk vigastatud. Kui närvi kude on kahjustatud, reageerib see, kui kasvavad väiksemad, ebaküpsed närvide harud, mida doktor Schierlingi veebisait selgitab, kuni 1000 korda rohkem valutundlikku tundlikkust kui tavaline kude. Armide kude moodustab kaitsemeetmena, mis aitab vältida lihase liigsulatust, mis on mõnikord selline, kuidas kahju esialgu tekkis. Seetõttu võib armekoe venitamine olla väga valus.

Harjutus

Võttes liiga vara pärast armekoe tekkimist, on tõenäoliselt kõige raskem aega kasutada, sest uus närvi kude on endiselt arenemas. Mis tahes harjutusi, mis venib kudede kudede, põhjustab ka valu. Näiteks kui te purustasite oma neljakordse lihase veidi põlvekera kohal, siis võib kõik põlveliigese painutamine, näiteks harjamine või kopsumine, venitada lihaseid ja põhjustada valu. Vanane pöörleva manseti vigastus, mis moodustas õla liigesest ümber armaruumi, võib põhjustada valu, kui liigute oma õla kõik suunas.

Krooniline valu

Harjakud ei ole harjutuse ajal alati valulikud, kuid see jätab piirkonna taas vastuvõtlikumate vigastuste tekkeni. Arst peab ravima kroonilist valu armarakkudes, sest see võib põhjustada muuhulgas lihaste ja lihaste probleemide puhul degenereerumist ja osteoartriiti. Sõltuvalt koe asukohast võib olla vajalik kirurgiline operatsioon. Kasutades vahtrulli enese müopaasiavastase vabanemise jaoks, saab vähendada adhesioonide ja armide kudede moodustumist, mis viib aja jooksul vähem valu.