Kas lemonade abi kaalulangus?

Lemonade on turustamisprogrammides üha enam turule toonud kaalulangusena. Eelkõige on Lemonade dieet, tuntud ka kui Master Cleanse, populaarne kehakaalu langetamise programm, mille Stanley Burroughs esmakordselt 1940. aastatel välja arendas. Lemonade väidetavalt aitab keha nuhkides vabaneda akumuleeritud toksiinidest ja halvad toitumisharjumustest ja keskkonnakemikaalidest tekkivad jäätmed. Kuid Mayo kliiniku andmetel puuduvad teaduslikud tõendid detox-dieedi kinnitamiseks.

Lemonaadi eelised

Vastavalt The Diet Channel.com ja Kimberly Synder, CN ja “Beauty Detox Solution” autorile võib sidrunimahl aidata seedehäiret kogunenud jäätmeid lõhkuda. Samuti on see vitamiinide ja mineraalainete allikas, sealhulgas vitamiinid C, B ja riboflaviin ning mineraalid magneesium ja fosfor. Kuigi sidrunid on happelised, on tingimus, mis arvatakse olevat kehalise loodusliku happelise / leelise oleku tasakaalustamata, on nad palju vähem happelised kui mao looduslik seisund ja aitavad säilitada tervisliku happe / leelise tasakaalu kehas. See vähendab terviseprobleemide ohtu, näiteks halva seedimise, kõrvetised ja allergiad. Snyder kirjutab ka, et sidrunvesi aitab vähendada kõhukinnisuse ohtu, suurendades sapi sekretsiooni maksast.

Lemonade dieet

Lemonade dieet või Master Cleanse on detox programm, mis hõlmab spetsiaalselt valmistatud Master Cocktaili joomist kiire ja tõhusa kehakaalu kaotamiseks. Kokteil sisaldab veega 10 oz. Värske sidrunimahla, söögikartuli. Vahtrasiirupist ja kaneenipästest. Toit on ette nähtud 10 kuni 14-päevaseks perioodiks, mille jooksul pühendunud juua lisaks veele ja taimsele tee lahtistitele juua kuus kuni kaheksa klaasi limonaadi veest päevas. Usutakse, et limonaadi joog aitab kõrvaldada jäätmete kogust, võimaldades elunditel aega puhata ja parandada ning vähendada toiduainete järele. Kuigi see dieet võib aidata kaalu langetamist, on kahju tavaliselt tingitud tõsistest kaloritest ja toitainete tarbimisest ning teadusliku kehtivuse puudumisest. Rääkige arstiga enne sellise dieedi plaani algatamist, mis võib põhjustada tõsiseid terviseriske.

Vastuargumendid

Kuigi kaalulangus on soodustanud limonaadi kasutamist, on väidetud, et selles pole midagi unikaalset. Vastavalt The Diet Channel’s Karen Crawford, MS, RD, CSP, lemonaadiga joogid valmistatud veega ja vahtrasiirup puudub toitumine ja on sisuliselt lihtsalt suhkru jooke. Lemonade ei paku kehtivaid detoksifitseerimisomadusi ja sidrunimahl on lihtsalt nõrk hape, nagu äädikas. Lemongaadi dieedis sisalduvad joogid, näiteks kaneenipiser, võivad muud koostisained ärritada seedetrakti, põhjustades kõhulahtisust. Nagu Mayo kliiniku sõnul on tervislikum kaalukaotus, sisaldab hästi tasakaalustatud toit koos tavalise treenimisega.

Ettevaatust

Hoiduge detox-dieedist, näiteks Master Cleanse’ist või Lemonade dieedi variatsioonist, mis hõlmab lühiajaliste või pikaajaliste perioodide jooksul ainult limonaadi jookide ja vedelike paastumist. Nende dieeti sisaldavate väikese kalorsuse ja toitainete sisaldus suurendab ebamugavate sümptomite, nagu peavalu, iiveldust, pearinglust, vaimset segadust, letargiat ja kõhukinnisust, riski. Lisaks võib kehv toitumine pikema aja vältel põhjustada terviseriske, nagu näiteks südamehaigused, mis põhjustavad südame seiskamist, hüpoglükeemiat ja vitamiinipuudulikkust. Enne uue toitumisrežiimi alustamist konsulteerige alati arstiga, et individuaalsed vajadused oleksid täidetud.