Kas l-arginiini ja ženšenni saab koos võtta?

L-arginiin ja ženšenn on toidulisandid, mida mõnikord võetakse, et parandada sportlikku jõudlust. L-arginiin on aminohape, mis aitab parandada verevoolu tugevust või veresoonte laienemist. See võib aidata tõhusamalt spordiala võimekuse suurendamiseks teie lihastele olulisi toitaineid. Ginseng on ravim, mida pooldajad väidavad, et need võivad võimendada immuunsüsteemi funktsiooni, energiat ja sportlikku jõudlust. Nende kahe täienduse kasutamine on ohutu. Kuid enne nende või mõne täiendava ravimi kasutamist pidage nõu oma arstiga.

L-arginiin

L-arginiin on arginiini täiendav vorm. Loomulikult leitakse sellistes toiduainetes nagu liha, piimatooted ja mereannid. Vastavalt Medline Plus’i riiklikele terviseinstituutidele on L-arginiini täiendused enamasti ohutud enamusele inimestele. Medline Plus näitab ka L-arginiini lisandeid annustes kuni 20 g päevas, võib aidata ravida südame paispuudulikkusega patsiente. L-arginiini efektiivsus on inimestel erinev sportliku jõudluse poolest.

Ženšenni

Vastavalt Dwayne Jacksoni, Ph.D. andmetele võib ženšenni aidata parandada L-arginiini kasulikkust. Ja Jim Stoppani, Ph.D. Lihase ja Fitness. Kuid California Ülikooli Berkely’i andmetel on kliinilised tõendid ženšenni tervise kasulikkuse kohta suuresti ebamäärane. Jackson ja Stoppani soovitavad pigem valida Ameerika ženšenni kui Aasia ženšenni.

Kombineerimine

Stoppani ja Jacksoni sõnul ei toimi L-arginiini täiendused kõigile hästi, kuid ženšenn võib aidata parandada L-arginiini toimet. Nende soovitus neile, kellel on raskusi üksnes L-arginiini kasutamisega, võetakse tühja kõhuga 3 kuni 7 g arginiini koos 100 mg kuni 200 mg Ameerika ženšenniga. Kasutage seda toiduparti umbes 45 kuni 60 minutit enne treenimist ja valikuliselt enne voodisse minekut. Enne mis tahes toidulisandite, sh L-arginiini ja ženšingi kasutamist rääkige oma arstiga.

Riskid / ohutus

L-arginiini ja ženšenni lisandite kombineerimisel mõõdukalt ei ole teadaolevaid kõrvaltoimeid. Kuid enam kui soovitatud annuste tarbimine võib põhjustada negatiivseid kõrvaltoimeid. Medline Plus’i sõnul võib L-arginiin negatiivselt suhelda ksülitooliga, et takistada pankrease glükagooni produktsiooni. Samuti vältige L-arginiini, kui võtate vererõhku ravimeid, nitraate või ravimeid, mis ravivad erektsioonihäireid. Konsulteerige oma arstiga enne L-arginiini või ženšenni toidulisandite proovimist.