Kas kalaõli pehme geelid aeguvad?

Kalaõlis leitud omega-3 rasvhapped edendada tervislikku kolesterooli, mis aitab kaitsta teie südant. Parim viis kalaõli saamiseks oma toidus on tarbida vähemalt kaks rasvhapete portsjonit igal nädalal. Kalaõli lisandid võivad muutuda halvaks ja neid tuleb nõuetekohaselt säilitada. Pakendil märgitud aegumiskuupäev vastab avamata tootele. Kui olete avanud kalaõli toidulisandeid ja avastate need õhku, muutuvad nad järk-järgult hanemakseks.

Madalad kalaõli lisandid

Omega-3 rasvhapped on keemiliselt ebastabiilsed ja suhtuvad ladestumise aja jooksul oluliselt oksüdeerumiseks ja lagunemiseks. Üldiselt arvatakse, et kalaõli lisandid aeguvad ligikaudu 90 päeva pärast nende avamist. Valgus, kuumus ja hapnik on peamised tegurid, mis mõjutavad lagunemiskiirust. Vastavalt ajakirja “BioMed Research International” väljaandes avaldatud ajakohastatud versioonile avaldatud ülevaate kohaselt, võib isegi pimedas hoida kalaõli oksüdeeruda lubamatult ühe kuu jooksul pärast ladustamist. Ülevaate kohaselt võib väga hästi oksüdeeritud kalaõli kahjustada kolesterooli sisaldust.

Kohtuotsus

Kuna kalaõli on väga oksüdatsiooni all, on kõige parem osta kuu pakkumine korraga. Kapsleid saate aeg-ajalt kontrollida, lõhnates neid. Visake need ära, kui nad hakkavad tugevalt või rikkalikult lõhna saastama. Kalaõli toidulisandite säilitamine viib valesti ebaõigesti. Järgige tootja hoiatusjuhiseid. Mõned kalaõli lisandid peavad olema külmutatud, samal ajal kui teised tuleb hoida toatemperatuuril eemal otsesest päikesevalgusest.