Kas honey soodustab hammaste lagunemist?

Nagu enamik magusaid toite, võib mesi soodustada hammaste lagunemist. Mesil on muid kasu tervisele, kuid see sisaldab ka suures koguses looduslikke suhkruid. Suhkur toidust käivitab hamba happe erosiooni, eriti kui sa sööd sageli suupäraseid suupisteid. Honey võib ka teie hammastele ja suu sisemusse jääda kauemaks, suurendades kahjulike hammaste võimalust.

Hammaste lagunemine

Teie hambad koosnevad neljast peamistest kihtidest. Hamba välisküljel olev emal on kõva, kaitstav pind toiduks närimiseks ja hammustamiseks. Dentiin, pehmem kiht, asub emaili all. Need ülemised kihid kaitsevad allpool olevat viljaliha, mis sisaldab närve ja verd. Samal alal on juur. Hamba lagunemine lagundab iga kihi, lõpuks mädanedes oma teed läbi juure. See võib põhjustada ebamugavust ja lõpuks tugevat valu. Teie suu bakterid tekitavad hapet, mis ründab hambaid, eriti kui suudate süüa, nagu näiteks mee.

Mesi suhkur

Vastavalt USDA riiklikule toiduvarude andmebaasile moodustavad suhkrud umbes 82 protsenti mesi. See on umbes 17 grammi suhkrut supilusikatäis mee kohta. Suur osa saadaolevast suhkrust moodustab glükoos ja fruktoos. Kuigi need on looduslikud suhkrud, pakuvad nad endiselt bakterite kütust, mis põhjustavad hammaste lagunemist. Vastavalt Wisconsini Ülikooli lisainformatsioonile leiab honey tavalise suhkru söömisega samavõrd tõenäoliselt hambaid.

Ärahoidmine

Pärast söömist suu puhta ja värske veega loputades võib see aidata vältida hammaste kinnipidamist ja suhu liiga kaua. Vältige loputamist sooda või magusate jookidega. Täiendava kaitse tagamiseks hõõru oma hambaid hambapasta pärast söömist mee. Kui olete väga mures hammaste lagunemise pärast, siis peate vältima mee söömist. Kõrge suhkrusisaldus muudab selle üheks kahjulikumaks aineks, kui tegemist on teie suuõõne tervisega.

Kaalutlused

Mõned vanemad valivad mee, et anda oma lastele ekslik arvamus, et see kahjustab hambaid vähem kui tavaline suhkur. Kuid mesi ei mädane laste hambaid, eriti kui söödud sageli. MedlinePlus’i veebileht näitab, et vanemad ei tohiks lapsega leevendada väikse lapse sääremeedi meega. Mesi võib teie lapsel põhjustada hammaste lagunemist.