Kas grillitud sibulad on õiged dieedi jaoks?

Sibul on hea C-vitamiini ja tervislike fütokemikaalide kogus, mis aitavad teie kehal võidelda põletiku ja veresuhkru nurga all. Üks viis maitsta sibulaid on grillimise teel. Kuid kui soovite, et grillitud sibulad jääksid dieedi sõbralikuks, vaadake, millist õli te kasutate, ja oma toiduvalmistamismeetodeid. Samuti pidage meeles, et lisage kalorite arv ja rasvasisaldus grammides oma igapäevaseks jaotuseks, kui loete neid.

Vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi toiteväärtuste andmebaasile on toores sibul kala 46 tassi kohta, millest enamus pärineb süsivesikutest ja on praktiliselt rasvata. Sibul, grillitud või küpsetatud õli, on 115 kalorit ühe tassi kohta, erinevus kaloritest, mille on tarninud rasvad kaloreid. Kui te piirata oma rasvasisaldust, peate tegema 9,4 grammi rasva, mis on valmistatud sibulal. Paljud toidud, nagu Ameerika südametegevuse poolt soovitatud südame tervislik toit, nõuavad, et peate jälgima rasva tüüpi Tarbida. Osaliselt hüdrogeenitud taimeõlist grillitud sibulate söömine tõstab teie transrasvade tarbimist ja suurendab teie kõrge kolesterooli sisalduse riski. Selle asemel vali sibulad, mida grillitakse rohkem südame tervislikust mono- või polüküllastumata rasvast nagu safloor, oliiv, rapsi või makadaamia pähklipuuõli. Kui grillid ise sibula, puhastage paksu viilutatud sibulit vaid õrnalt, et vähendada kaloreid ja rasva, soovitame Fred Pescatore ja The Hamptons Diet Cookbook’i autorid Jeff Harter.

Toores sibulad on dieediga sõbralik toit, kuna neil on allüülpropüüldisulfiidi või APDSi sisaldus, samuti nende allitsiini sisaldus, kuna neil on veresuhkru taset alandavad mõjud. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel võib siiski olla võimalik, et sibul aitab vähendada veresuhkru taset ja aitab teil diabeedi juhtida. Selle mõju kindlaksmääramiseks on vaja rohkem uurida. Võite võidelda allitsiini toimega, kui peate oma sibulit liiga vara grillima. Seda seetõttu, et allitsiin moodustub ensüümi alliinast, kui sibul lõigatakse või purustatakse. Seda ensüümi saab inaktiveerida soojuse abil. Alitsiinit tootva alliinaasi osaliseks säilitamiseks laske sibulil “seista” umbes 10 minutit, enne kui neid kuumutatakse.

Sibul on madal glükeemiline indeks, nagu enamik teisi köögivilju. Toidu glükeemiline indeks näitab, kui kiiresti see konkreetne toit suurendab teie veresuhkrut, võrreldes puhta glükoosiga. Glükeemiline indeks 100 on halb, kuna see on sama mis puhtas suhkru, ja alla 50-aastane väikseim või hea, Harvardi tervise väljaannete andmetel. Vastavalt Carbs–Information.com-le, on sibul tegelikult GI väärtuseks 10. Toores köögiviljad on madalam glükeemiline koormus kui grillitud köögiviljad. Kuid te muudate oma sibulast madala glükeemilisest toidust ainult madala mõõduka glükeemilise toiduga. Seega, kui te järgite plaani, mis nõuab kõrge glükeemilise toidu vältimist, oled ikka veel okei, märkige Meri Raffetto ja Rosanne Rust, “Gumükeemide glükeemiliste indeksite kokaraamat” autorid.

Üks asi, mis alandab toidu glükeemilist indeksit, on kiudaine. Nii toores kui grillitud sibul tarnivad toiduvärvi. Toores sibul annab teile 2 grammi kiu ühe tassi kohta, samal ajal kui grillimisel on 1,5 grammi kiu ühe tassi kohta, märgib USDA. Kiud on ka üldiseks tervislikuks. Vastavalt 2009. aasta “Toitumisalaste ülevaadete” 2009. aasta väljaande numbrile vähendab teie dieedi tarbiv kiud su diabeedi, südamehaiguste, rasvumuse, insuldi, kõrge vererõhu ja soolehaiguste riski. Kiu muud olulised eelised on kolesterooli taseme langus, samuti väiksem haavandite, hemorroidide ja kõhukinnisuse oht. Teadlased teatavad, et prebiootilised kiud – spetsialiseerunud taimede kiud – võivad isegi immuunsüsteemi tõsta. Kiu soovituslik päevane tarbimine on naistele 25 grammi ja meestele 38 grammi.

Kalorid ja rasvad

Vere suhkrutefektid

Glükeemiline koormus

Fiber kaalulangus