Kas greipfruudimahla joomine teeb lortab kiiremini kaasa?

Lortab, narkootiline valu ravim, mis sisaldab nii atsetaminofeeni kui ka hüdrokodooni, võib mõnikord kiiremini imenduda greibimahla joomise ajal. Kuid greibimahl ei suuda tõenäoliselt Lortabiga suhelda, see on tõenäolisem, et suhelda südameprobleemidega ette nähtud ravimitega. Arutage ravimi koostoimeid oma arstiga.

Greibimahl ja ravimid

Greibimahl võib mõnikord teatud ravimitega suhelda, sest see võib muuta mõnede seedetrakti ensüümide reaktsioone, märgib Ameerika apteekrite assotsiatsioon. See võib muuta ravimi oma süsteemist kiiremini sisse, muutes ravimi kõrvaltoimete tõenäolisemaks. Greipfruudimahl ei mõjuta kõiki ravimeid, ja teised mahlad ei ole üldiselt ravimitega seotud. Greibimahl võib teie ravimitega suhelda kuni kolm päeva pärast selle joomist.

Greibimahl ja Lortab

Lortabi kahte komponenti, atsetaminofeeni ja hüdrokodooni ei loeta ravimiteks, mis üldiselt suudavad toime greibimahlaga. Greibimahl tavaliselt interakteerub ravimitega, mida kasutatakse kõrge kolesterooli, kõrge vererõhu ja südame rütmihäirete raviks, eriti statiinide ja kaltsiumikanali blokaatorite raviks. Kuid mõnedel inimestel võib greipfruut Lortabiga suhelda, nii et pidage nõu apteekri või arstiga, et veenduda, et greibimahl on teie jaoks ohutu. Kui mahl muudab Lortabi kiiremini imenduvaks, siis tõenäolisemalt tunnete ravimeid kõrvaltoimeid.

Kõrvalmõjud

Kui teie organism absorbeerib Lortabit kiiremini, kuna te võtsite greibimahla, on teil tõenäolisemalt kõrvaltoimeid, nagu ärevus, peapööritus, iiveldus ja peavalud. Vähem tõsised kõrvaltoimed hõlmavad ka ähmast nägemist, unisust, kõhukinnisust ja suukuivust. Kui teil on allergiline reaktsioon, kus teil on näo, kõri ja keele sümptomid nagu nõgestõbi või turse, pöörduge viivitamatult arsti poole. Kui teil esineb rohkem tõsiseid kõrvaltoimeid nagu minestamine, krambid või ikterus, pöörduge viivitamatult arsti poole.

Koostoimed Lortabiga

Lortab võib mõjutada teie tähelepanelikkust, nii et olge ettevaatlik sõidu ajal või tehes midagi, mis nõuab keskendumist ja mitte alkoholi, mis võib teie reaktsioone veelgi aeglustada. Te võite maksakahjustuse korral maksta rohkem, kui te võtate alkoholi koos atsetaminofeeni kasutamisega, märgib Drugs.com. Lortab suudab interakteeruda ka selliste ravimitega nagu antidepressandid, muud valuvaigistid, põievahendid, bronhodilataatorid ja muud narkootikumid. Enne külma, allergilise või unerežiimiga võtke ühendust oma apteekriga või arstiga.