Kas granaatõun rohelise tee aitab teil kaalust alla võtta?

Raamatu kohaselt on Robert A. Newmani, Ephraim P. Lansky ja Melissa Lynn Blocki raamatu “Granaatõun: kõige viljastuvaim puu” üle ühe miljardi täiskasvanu. Liiga kaal võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas südamehaiguste ja diabeedi riski, seetõttu on oluline otsida võimalusi oma kehakaalu vähendamiseks ja tervisliku eluviisi säilitamiseks. Granaatõunevaba roheline tee võib olla kasulik kehakaalu langetamiseks, sest see suurendab teie ainevahetuse kiirust või termogeneesi teie kehas. Konsulteerige oma arstiga, kui teil on probleeme teie kehakaalu ja üldise tervisega.

William E. Muirhead kirjutab oma raamatus “Roheline tee – selle varjatud kasud”, et rohelise tee on Hiinast pärit Mingi dünastia pärast olnud tervise eliksiir. See on täis katehhiini polüfenoole, mis muudab selle rikkaks antioksüdante. Antioksüdandid aitavad võidelda vabade radikaalide vastu ja hoida keha haigusest vabana. Roheline tee võib samuti aidata halvendada “halba” või LDL-kolesterooli ja aitab parandada kolesterooli tasakaalustatud suhet kehas. Ja roheline tee võib aidata hävitada kahjulikke baktereid. Vastavalt Muirhedi sõnul võivad rohelise tee leitud ained põhjustada hammaste lagunemise ja toidumürgituse tekkimise.

Alex A. Lluchi raamatus “Söömine arusaadav ja kehakaalu on lihtne” võib joomist ükskõik milline roheline tee, näiteks granaatõunaga maitsestatud roheline tee, võib aidata teil rasva põletada ja ainevahetust kiirendada. Ained rohelises tees võivad aidata suurendada rasvade oksüdeerumist ja suurendada termogeneesi, mis tõstab kehatemperatuuri keha põletava rasva tõttu. Roheline tee võib samuti aidata vältida liigse suhkru ja rasva säilitamist teie kehas. Roheline tee sisaldab antioksüdantset epigallokatehhi gallaati või EGCG-d, mis on osutunud efektiivseks glükoosi taseme reguleerimisel ja isu pärssimisel.

Newman, Lansky and Block kirjutavad, et granaatõunaseemneõli võib vähendada rasva ladustamist kehas. Granaatõun on ka oluline biomolekulide allikas, mis aitab võidelda rasvumuse kahjulike mõjude vastu ja aitab viia ainevahetuse kiiruse tasakaalu ja nõuetekohase toimimise. Konjugeeritud linoolhape või CLA puuviljas võib samuti aidata keha lahjendada ülemääraseid naela. CLA võib vähendada insuliiniresistentsust ja vähendada põletikku kehas. Soovitatav on jälgida mõjusid kuni viis tassi granaatõunarest. Mitte kõik granaatõunarjas sisalduvad granaatõunaseemneõli, mõned võivad sisaldada kontsentreeritud mahlaekstrakti mahlast, millel on endiselt kasu tervisele.

Kui teil on oma kaalu suhtes muret, on enne kaalukadu rakendamist oluline arstiga konsulteerida. Üldplaneering peaks sisaldama tervislikku toitumist, füüsilist koormust ja elustiili muutusi. Ainult ainult granaatõuna roheline tee ei aita teil kaalust alla võtta. Avaliku huviga teaduse keskuse andmetel sisaldab roheline tee ka 35-60 milligrammi kofeiini 8-untsi tassis – ligikaudu pool sellest, mida leiad kohvitassis. Liigne kofeiini tarbimine võib põhjustada närvilisust ja unetust.

Tervisehüvitised

Kaalulanguse eelised

Granaatõun ja kaalulangus

Hoiatus