Kas diabeetikutele võib süüa splende?

Diabeediga inimesed peavad järgima toitumisrežiimi, mis aitab veresuhkru tasakaalu stabiliseerida. Kunstlike magusainete kasutamine traditsioonilise valge suhkru asemel on lihtne viis magusate toiduainete ja jookide söömise ja joomise jätkamiseks ilma suurema veresuhkru taseme tõusu. Splenda või sukraloos on kunstlik magusaine, mis sai kättesaadavaks aastal 1999.

Kuna Splenda ja teised sukraloosseid magusaineid või tooteid ei tunne organism süsivesikusena, ei mõjuta see organismi ega veresuhkru taset insuliini reaktsiooni. Seetõttu võib diabeediga inimestel olla parem kasutada Splenda suhkru asemel, et vältida veresuhkru taseme tõusu.

Splenda on valmistatud suhkrust või sahharoosist, kuid see on keemiliselt muutunud ja ei tunne seda keha sees ja seega on see kalorivaba. Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet tunnistab sukraloosi-magusaineid, sealhulgas Splenda. Kuigi FDA kinnitab Splenda ohutust, on see endiselt suhteliselt uus toode ja ainult üks kord näitab, kas magusainega on seotud tõsiseid ohutusküsimusi. Splenda võimalike ohtude täielikuks mõistmiseks on vaja rohkem teaduslikke uuringuid.

Mõned Splenda kasutanud inimesed väidavad, et see põhjustab migreeni peavalu. Teiste kõrvaltoimete hulka kuuluvad pearinglus, kõhulahtisus, turse ja soolestiku krambid. Need sümptomid ei põhjusta seda, et kõik, kes kasutavad sukraloosi, ja mõned inimesed võivad olla kunstlike magusainete suhtes vähem tolerantsed kui teised. Kui teil tekib Splenda või teiste kunstlike magusainete tarbimisel tekkiv negatiivne kõrvaltoime, katkestage nende toodete kasutamine kohe.

Kui te pole kindel, kas tavalise suhkru asemel kasutatakse Splenda’i, on teie jaoks õige, arutage oma probleeme diabeediõpetaja, registreeritud dieediarsti või arstiga. Kuna teie keha võib mõnedele kunstlikele magusainetele reageerida erinevalt, võib osutuda vajalikuks katsetada Splenda ja muid sarnaseid tooteid, et leida magusaine, mis on teie jaoks parim, teie veresuhkur ja teie tervislik seisund.

Splenda ja veresuhkur

Splenda ohutus

Võimalikud kõrvaltoimed

Splenda kasutamine diabeetikute jaoks