Kas D-vitamiini puudus ja hüpotüreoidism on seotud?

Võibolla on D-vitamiini kõige sagedamini tuntud funktsioon oma rolli hoides oma luude tugevust, aidates teie keha imenduda kaltsiumi. Kuid D-vitamiinil on ka muud rollid, näiteks immuunsüsteemi reguleerimine, ja see võib isegi mängida rolli kilpnäärme toimimise korral. Teie kilpnääre on väike näär, millest te tõenäoliselt ei kuule palju, kuni see töötab häireteta. See toodab hormoone, millel on palju erinevaid füsioloogilisi rolle, sealhulgas reguleerib teie ainevahetust. Tõendid näitavad, et madal D-vitamiini sisaldus võib kahjustada kilpnäärme funktsiooni.

Teie nahk toodab D-vitamiini vastusena päikesevalguse toimele ja saad selle toidust oma toidus nagu lõhe, tuunikala, munakollased, juust ja D-vitamiini rikastatud toidud. Soovituslik päevane tarbimine on 600 rahvusvahelist ühikut päevas vastavalt Toidulisandite büroole. Teadus on ikka veel D-vitamiini vaeguse mõju leevendanud. Luumaprobleeme, nagu rahtiid, on laialdaselt tunnustatud, kuid uuringud näitavad, et D-vitamiini vaegus võib põhjustada muid probleeme.

Teadlased viidi läbi uuringus, et uurida D-vitamiini puudulikkuse esinemist hüpotüreoidismiga patsientidel. Nad leidsid, et D-vitamiini tase oli tervete täiskasvanutega võrreldes tunduvalt madalam hüpotüreoidismiga patsientidel. Nad leidsid ka, et D-vitamiini vaeguse määr oli seotud hüpotüreoosse raskusastmega – seda suurem on hüpotüreoidism, seda väiksem on D-vitamiini sisaldus. Uuring avaldati “Rahvusvahelise terviseteaduste ajakirja” novembrikuu numbris.

Autoimmuunne türeoidiit – immuunhäire – on kõige sagedasem hüpotüreoidismi põhjus, mis tekib siis, kui teie immuunsüsteem verevibrogeeni võidab võõraste kudede eest ja toodab selle vastu antikehi. Teadlased leidsid, et autoimmuunse türeoidiat põdevatel patsientidel oli D-vitamiin oluliselt madal ja see oli korrelatsioonis kilpnäärme antikehadega. Nad jõudsid järeldusele, et D-vitamiini vaegus võib olla seotud hüpotüreoidismiga ja et tulemused annavad soovituse D-vitamiini lisamise kohta. Uuring avaldati ajakirja “Cellular and Modular Immunology” väljaandes mai 2011.

Tundub, et D-madala D-vitamiini ja hüpotüreoidismi vahel on seos, kuid tugeva järelduse tegemiseks on vaja rohkem uuringuid. Uuringust ei ilmne, et D-vitamiini lisamine parandaks hüpotüreoidismi madala D-vitamiini sisaldusega patsientidel. Soovitatav päevane kogus on 600 rahvusvahelist ühikut päevas ja ohutu ülempiir on 1000 kuni 1500 rahvusvahelist ühikut päevas, vastavalt toidulisandite büroole . Kui teil on hüpotüreoidism, paluge oma arstil läbi viia D-vitamiini katse, et kontrollida oma taset ja arutada, kas ta soovitab täiendust. Vältige D-vitamiini täiendamist ilma arsti juhisteta.

Kus sa saad seda

Hüpotüreoidiga patsiendi uuring

Link hüpotüreoidismile

Tervis ja täiendus