Kalorid, kaal ja pikkus vastavalt vanusele

Tervisliku kehakaalu säilitamine kogu elus ei ole mitte ainult hea teie tervisele, vaid see on hea ka elukvaliteedi jaoks, ütleb ka Ameerika Ühendriikide 2010. aasta toitumisjuhised. Kalorite tasakaal on kaalukontrolli võti. Kuigi on olemas arv matemaatilisi võrrandeid, mida kasutatakse kalorite vajaduste kindlaksmääramiseks, mõned neist hõlmavad kõrgust, kaalu ja vanust. Konsulteerige oma arsti või toiduloojaga, et aidata teil kalorite vajadusi määrata.

Teie kalorite vajaduste kindlaksmääramiseks teie kõrguse, kaalu ja vanuse võrrandid arvutavad üldiselt teie ainevahetuse määra. Teie BMR on teie organismist vajalike kalorite arv põhilisteks kehalisteks funktsioonideks, sealhulgas elundite ja kudede säilitamine, südametegevus ja hingamine. Harry-Benedicti võrrandit kasutatakse sageli, sest seda peetakse Kenti Riikliku Ülikooli sõnul kiireks ja lihtsaks. Meeste puhul on valem: 66 + (6,23 X kaal kilo) + (12,7 X kõrgus inches) – (6,8 X vanus aastates). Naiste puhul on see: 655 + (4,35 X kaal naela) + (4,7 X kõrgus inches) – (4,7 X vanus aastates). Näiteks 6-suu pikk 45-aastane mees kaalub 208 naela BMR 1970 kalorit (66 + 1295.84 + 914.4 – 306).

BMR-võrrand pakub teie kalorite vajadustele baasjooni, kuid see ei ole kogu pilt. Teie kogu päevane kaloritee sisaldab ka tegevustegureid. Faktorid ulatuvad 1,2-le inimesele, kellel on laudis töö ja vähe tegevusalasid 1,9-le inimestele, kes koolitavad triatloni. Teie päevane kaloritevajaduse määramiseks korrigeerib teie BMR neid tegureid. Näiteks kui 45-aastane mees harrastab kolm päeva nädalas, saate määrata oma igapäevase kaloritevajaduse, korrutades oma BMRi teguriga 1,375, mis tähendab, et tema praegune kaal on vaja 2 709 kalorit.

Kuigi Harris-Benedicti valemit kasutatakse enamasti kalorite arvutamiseks kaal, pikkuse ja vanuse järgi, pole see ainus valem. Denveri Colorado Ülikool teatab, et Miffliini võrrand on BMR-i hindamise täpsem valem. Nagu Harris-Benedictus, on see valem samuti soospetsiifiline. Mifflini valem BMR hindamiseks meeste jaoks on: (10 x kaal kilogrammides) + (6,25 x kõrgus sentimeetrites) – (5 x vanus aastas) + 5. Naiste puhul on see: (10-kilogrammine kaal kilogrammides) + (6,25 x kõrgus sentimeetrites) – (5-aastane vanus aastas) – 161. Jaotage kilogrammides kaalu kilogrammides kilogrammi ja korrutage kõrgus 2,5 tolli Et saada sentimeetrit; Miffliini valem määrab 6-suu-kõrge, 182,9 sentimeetri, 208-naelise ehk 94,5-kilogrammise 45-aastase mehe BMR-i 1886 kalorini (945 + 1143,1225-225 + 5).

Olenemata sellest, kus teie kaal on skaalal, teate, et kalorite vajadused teie kaalu, kõrguse ja vanuse põhjal võivad aidata teil soovitud suunas pöörata. Kui proovite kaalust alla võtta, peate sööma vähem kaloreid kui prognoositavate kalorikoguste arv ning kui soovite püüda, peate sööma rohkem. Kui olete juba soovitud kehakaalu, jälgib tähelepanelikult teie tarbimist teie tasakaal. Tervisliku kehakaalu leidmine ja säilitamine on üldise hea tervise võtmeks.

Kalorite kõrgus, kaal ja vanus

Tegevustegurid

Muud viisid kalorite hindamiseks

Kasulik teada oma kaloreid