Kakao ja akne

Mainstream meditsiinitöötajad on pikka aega pettunud, et dieet mõjutab akne. Sõltumata sellest, on akne põdejad juba pikka aega süüdistanud teatud toiduaineid, sealhulgas neid, mis sisaldavad kakaod, nagu šokolaad, nende plekidena. Toit ei tekita akne. Kuid väljakujunenud uuringud näitavad, et dieet võib mängida rolli, ja leiud võivad aidata teil leida alternatiivseid viise akne raviks ja naha selgemaks muutmiseks.

Dieet ja akne

Tervishoiutöötajad hakkasid muutma oma vaate akne toiduse rollist, kui uuringud näitasid, et teatud hõimud kõrvalistes piirkondades ei olnud akne. Ühes uuringus, mis avaldati 2002. aastal “Dermatoloogia arhiivis”, ei leidnud teadlased Paraguaiis Kitavani saarlaste hulgas ühtegi akne juhtumit Paapua Uus-Guineas ega Achie jahimehe kogumisel. Seevastu akne U.S. elanikkonnas kipub teismeliste aastatel ilmnema. Uuringus osalevate inimeste toitumine oli tavaliselt madala glükeemilise koormusega toiduainetega, nagu puu-ja köögiviljad. Teraviljad, suhkur, sool, piimatooted, alkohol, kohv, tee ja õlid olid dieedil peaaegu olematud.

Kakao ja rasv

Vastavalt Põhja-Texase ülikooli andmetele on kakaoubade mass umbes 54 protsenti rasvast ja 61 protsenti sellest rasvast. 2009. aastal rahvusvahelises ajakirjas “Dermatoloogia” avaldatud akne ja dieedi uuringute ülevaates leidsid Ameerika teadlased, et kõrge küllastunud rasvade tarbimine võib suurendada akne puhkemise ohtu.

Kakao ja süsivesikud

Kakaoubad sisaldavad ka süsivesikuid. Ameerika osteopaatia dermatoloogiakolleegiumi andmetel usuvad mõned tervishoiutöötajad, et liigsed süsivesikud võivad aidata akne puhkudel, sest need häirivad hormoonid, mis mängivad rolli selles nahareaktsioonis. Näiteks süsivesikud tõstavad insuliini taset, hormooni, mis suurendab naha põletikku ja õli tootmist.

Kakaoallergia ja akne

Allergiad võivad mängida rolli täiskasvanute akne, märgib Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Tõeline allergia kakaovarjamile on haruldane, kuid see on ikkagi võimalik, et teil oleks üks. Kui teil esinevad sellised sümptomid nagu sügelus, iiveldus või maoärritus, võib allergilise ainega läbi viidud nahapõletuse katse aidata kindlaks teha, kas te olete allergiline kakao suhtes.

Pidage meeles, et dieedi ja akne uuringud on varases staadiumis ja tulemused on vastuolulised. Samuti, nagu märgivad Mark Stengler ja tema kaasautorid “Ravimi alternatiivide retsepti järgi”, võib akne puhul esinev toit võib inimestel erineda. Kui te arvate, et kakaod raskendavad teie akne, proovige kolmekümne nelja kuu jooksul oma toidust kolm korda või neli kuud kakao sisaldavaid toite, näiteks šokolaadibarte, jooke ja kooke sisaldavate toitude kõrvaldada, et näha, kas teie nahk paraneb. Nendel toitudel on vähe toiteväärtust, nii et te ei kaotaks mingeid olulisi toitaineid.

Kaalutlused