Jooksja omadused

Rohkem inimesi kasutab tervislikku seisundit, tervist ja konkurentsi kui kunagi varem. 2010. aastal tõusis Ameerika Ühendriikide maratoni lõpetajate arv esmakordselt üle 500 000. Osalemise suurenemine on toonud kaasa mitmekesisema kohordi, ja mitte kõik, kes täna tee rassi täna teevad, on loomulik vagiis. Sellest hoolimata on pühendatud ja saavutatud jalgpalluritel mitmeid moraalseid ja füsioloogilisi omadusi.

Edukas jooksja

McMillan Elite koolitusrühma looja McGilli Greg McMillan loetleb mitmed tunnused, mis on ühised võistlejate jaoks, kes ei pruugi kiirelt ära kasutada oma talenti. Nende hulka ei kuulu paratamatud halbad päevad, mis juhtuvad iga võistleja koolituse või rassi ajal, võime tasakaalustada karmat väljaõpet puhata täpse eneseanalüüsi abil, järjepidevus, pingutus ja kannatlikkus ning alati leida võimalusi usalduse suurendamiseks. Seega on teie lähenemine vähemalt sama tähtis kui igapäevane füüsiline jõupingutus.

Psühholoogilised tunnused

Ralland Rust kirjeldab “Washingtoni jooksva raporti” sõnul pühendunud jooksja mentaliteeti, märkides, et samad omadused, mis edendavad edu, võivad – mõnikord olla – kahjulikud. Rust teatab, et kui pühendumus ja püsivus on edu jaoks hädavajalikud, tekitab liigne jäikus ja intensiivsus koolituse haiguse ja vigastuste ning seega tõsiste tagasilöökide tõttu. Seega on hädavajalik tasakaalus hooldusõpetus hädavajalik, kuid see on liiga aeglane “A-tüüpi” isiksuste jaoks.

Demograafiline teave

20. sajandi lõpuks oli Ameerika tippvõistleja Running USA järgi haruldane ja jõukas kui USA keskmine kodanik. Kuigi ainult umbes kolmandikul ameeriklastest on kõrgkoolide kraadid, teeb seda ka üle poole jooksuraha omanikud. 2006. aastal nõudsid 16000000 ameeriklasest majapidamiste sissetulekuid üle 75 000 dollarit. Naised ja mehed osalevad peaaegu võrdsel arvul ja mõlema soo võistlejate keskmine vanus on 30-ndate keskel, mistõttu rassi osavõtjad on küpsemad.

Elite sportlased

Austraalia spordiinstituut ütleb, et tipptasemel võistlejad tavaliselt rongid kuus kuni seitse päeva nädalas, sageli kaks korda päevas ja logida nii palju kui 100 kuni 125 miili nädalas sõltuvalt nende konkreetsest sündmusest ja sellest, kui kaugele nad on oma eesmärgi poole Rass Nad eraldavad oma treeningu pikkadeks jooksudeks, laktaat-künnist ja rassi spetsiifilist kiiruskoolitust, kuigi need moodustavad suhteliselt väikese kogu koolitusmahu. Paljud sportlased teevad lisaks tööle ka jõudu ja konditsioneerimist.