Jalgrattasport vs elliptiline kahjustatud põlvedele

Rääkige põlveliigese ravimisest harva, ilma et arutleksite jalgrattasõidu ja elliptiliste treenimiste väikest mõju. Mõlemad on põlveliigese vigastuste vormid, sest põlvede liikumine ja tugev kaitsevad võimalikke täiendavaid kahjustusi. Põlvekahjustused varieeruvad drastiliselt, mistõttu saab mõista erinevusi jalgratta ja elliptiliste vahel, mis aitab teil ja teie arstil määrata parim viis. Peamised erinevused on seotud ühiste jõudude, kehaasendite ja lihaste aktiveerimisega.

Ühised jõud

Jalgrattasport ja elliptiline on mõlemad kasulikud tööriistad põlveliigese liikumise, jõu ja vastupidavuse tagamiseks, ilma põlvedeta suurt jõudu seadmata. Kliinilise ortopeediumi ja sellega seotud uuringute 2008. aasta novembri numbris avaldatud uurimustes leiti, et jalgrattasport viis elliptilisest väiksema liigesejõuga võrreldes ning elliptiline oli jalakäijaga sarnane põlveliigese mõju. Seepärast võivad inimesed, kellel on tõsine põlvekahjustus, alates degeneratiivsetest seisunditest nagu osteoartriit, võivad põlveliigetest vähem mõju avaldada jalgrattasõidule.

Keha asend

Elliptiline nõuab rohkem jalgsi kui jalgrattaga, sest see jäljendab jalgsi, kuid hõlmab ka rohkem puusa-, põlve- ja pahkluu liikumist. See nõuab tasakaalu ja pagasiruumi juhtimist, säilitades samal ajal püstiasendi. See on kasulik ja tähendab seda, kuidas teie põlvi kasutatakse iga päev. Siiski võib elliptiline olla keeruline inimestele, kellel on rohkem seotud põlveprobleeme või muid terviseprobleeme. Jalgrattasõit pakub võimalust inimestele, kellel on raskusi tasakaalu või püstiasendiga, isegi lamavas asendis, kus on suurem istme- ja seljatugi.

Lihaste aktiveerimine

Kuigi jalgrattasõit ja elliptilised võivad teie lihaseid aktiveerida erinevalt, on mõlemat tüüpi seadmed võimelised tugevdama kõiki toetavaid põlveliike. On oluline kohandada treeningvarustust vastavalt oma keha tüübile ja määrata põlveliigese ulatust ja vastupanu tasemele, mis on valu vaba. Põlveliigese, põlveliigese ja resistentsuse suurenemine suurendab teie põlvedele survet. Seepärast on oluline leida seade, mis toimib teie jalgade lihaseid, kuid ei suurenda valu ja põletikku põlvedel.

Ettevaatusabinõud

Põlve tervis seisneb tasakaalu leidmises, kuna nii liiga palju kui ka liiga vähe mõjutab teie liigestele kahjulikku mõju. Ehkki jalgrattaid ja elliptilisi pidada kahjustatud põlvede harjutamiseks on vähemõistetavad vormid, on ka teisi tegureid. Kasutamise aega, intensiivsust ja sagedust tuleb jälgida, nii et te ei muuda teie põlvi halvemaks. Kui teil tekib valu, jäikus või põletik, siis peaksite muutma oma treeningute rutiini. Enne põlveliigese kasutamise alustamist konsulteerige oma arstiga.