Jalgrattasõit ja küünarvahetus

Üks kaebuse jalgrattur on sageli pärast karmi või pikka rattaga sõitmist, et nende küünarnukid on valusad. Põlvede valulikkus võib tekkida, kui te sõidate pikka aega ebaühtlase maastikuga. Sattumus võib tekkida ka siis, kui kasutate oma jalgrattaga halba seisundit. Ratsutamine korraliku kehaga aitab vähendada kahjulikke tagajärgi, mida rätik võib küünarnukkidele avaldada. Üldiselt pole pisaraid muretseda – kuid mõnel juhul võib arst külastada.

Küünarvarvastus

Enamik kõhuõõndehaiguste juhtumeid ei ole põhjust muretsemiseks, kuid kui teil on pikka aega pärast jalgrattasõitu, tuleb rääkida oma arstiga. Krooniline kõhuvalu näitab tendiniiti. Jalgratturite puhul pole küünarvarre tendiniit aeg-ajalt suurte rütmiste tõttu ratsutamine. Seda seisundit iseloomustavad tavaliselt küünarliigesega seotud valu kehalise aktiivsuse ajal, aga ka puhkuse ajal. Küünarnukist kõõlused muutuvad õrnaks ja võivad öösel haigeda.

Ravi

Pinget kõige paremini puhata. Te ei peaks oma jalgratast sõitma ega tegema muid füüsilisi ülesandeid, mis asetseksid küünarnukile, kuni haigus on täielikult halvenenud. Puhkus võimaldab põletikuliste kõõluste küünarnuki taastumist, kuigi üleöölaua valuvaigisteid, näiteks selliseid, mis sisaldavad aspiriini või ibuprofeeni, võivad aidata põletikku ja samuti valu kiiremini vähendada. Tõsise tendiniidi korral võib teie arst välja kirjutada kerge füsioteraapia. Kõhulihaste lähedal olevate kõõluste ja lihaste venitamine ja tugevdamine aitab kõõluste taastuda ja vähendab põletiku taastekke tekkimise potentsiaali.

Halb positsioon

Paljudel juhtudel tekib jalgrattasõidu küünarvarre halvas seisukorras. Peamine viga lukustab käepideme haarde haardes küünarnukid. Jarringi ratsutamise ja ülakeha massi surve, mis sundab teie käte alla, lööb põlvedele palju pingeid. Seda tüüpi kehahoia võib teile eriti halvaks teha, kui te sõidate rajal, näiteks mägirattasõidule. Jätkuv hambumus ja vibreerivad võivad oma põlvedele kiiresti lüüa, kui need on lukustatud asendis.

Hea positsioon

Haarake jalgratta juhtraua käepidet nii nagu tavaliselt. Lean veidi ettepoole ja tekitage küünarnukis kerget painutamist. Hoidke oma selja otse ja kasutage oma bicepsi ja tricepsi, et toetada oma kehakaalu. Selles asendis on teie relvad võimelised painutama ja toimima amortisaatoritena, kui sõidate oma jalgrattaga läbi mürade. Teie küünarnukite asemel võtavad oma käe lihased mis tahes rämpsu. Kui teil on endiselt kõhuvalu, lõpetage ratsutamine. Teil võib olla vaja rohkem aega, et täielikult köha kõõlused saaksid paraneda, enne kui saate uuesti füüsiliselt aktiivseks muutuda.