Indiapähklid ja akne

Vastavalt 2001. aasta augusti trükisele “British Journal of Dermatology” kannatab üle poole kõigist teismelistest akne. Koos teie arsti poolt teile antud ravinõuete järgimisega võib teatud toimetuleku muutmine parandada akne sümptomeid. Kaseiinid on tervislik toit, mis sisaldab akne võitlevaid toitaineid.

Dieet ja akne

Professor Loren Cordain räägib oma raamatus “Toiduvärv akne kohta” mitmesuguseid teaduslikult toetatavaid viise, kuidas dieet mõjutab akne. Ta märgib, et lagunenud ülekaaluliste süsivesikute, liiga vähese monoküllastumata rasvade tarbimine ja ebapiisav antioksüdantide tarbimine aitab kaasa lääneriikide nägemata akne kõrgele tasemele. Ta määrab dieedi, mis koosneb peamiselt lihast, köögiviljadest, puuviljadest ja pähklist ning piirab teravilja ja töödeldud toitu. Kaseiinid on üks toit, mida ta sisaldab oma anti-akne dieeti.

Rasvad ja akne

Teie dieedil olevate rasvade tüüp mõjutab kehas põletikulist taset. Kroonilise põletiku kõrge tase võib kaasa aidata ummistunud pooride tekkele, mis soodustab breakouts. Cordain märgib, et enamiku inimeste toidud ei sisalda küllaldas koguses monoküllastumata rasvu, mis on peamine rasv kašupähklites. Ta märgib, et lisades oma toidule tervete monoküllastumata rasvade allikaid, võidakse vähendada põletikku ja vähendada akne raskust. Toores kašupähklite 3-untsi portsjon sisaldab üle 75 protsenti päevasest monoküllastumata rasvade kogusest, USDA toiteväärtuse andmebaasi aruanded.

Glükeemiline koormus

Toidud nagu valge leib, kompvekid, sood ja suhkrulised teraviljad on kõrge glükeemilise indeksiga – see tähendab, et nad kiiresti seeditakse. Kõrge glükeemilise koormusega toidud tõstavad teie keha põletikku tekitavaid rakke, stimuleerides akne tekitavat põletikku. Kordiin ütleb, aitab akne leevendada, asendades kõrge glükeemilise koormusega toidud madala glükeemilise toiduga. Kapsleid ja muid pähklisid on oma glükeemiliste koormuste korral loomulikult madalad. Kuid suhkruga kaetud kašupähklitel võib olla kõrge glükeemiline koormus. 2009. aasta septembri-oktoobri “Dermato-endokrinoloogia” väljaande aruandes märgitakse, et kõrge glükeemiline dieet aitab kaasa põletikule ja rasvkoe tootmisele, mis soodustab akne arengut.

Kaalutlused

Nagu kõik nahahäired, ravige akne abiga koolitatud dermatoloog. Kalkunid on rikas kalorsusega ja toidurasvadest ning neid tuleks mõõdukalt süüa. Ainult pähklid ei pruugi naha tervist parandada. Teised olulised toiduga seotud muudatused hõlmavad piimatoodete piiramist, terve kehamassi säilitamist kalorikontrolli abil ja rohkelt antioksüdant-rikkaid puu-ja köögivilju.