Ei saa pärast treeningut magada

Paljudel inimestel on uinumisraskused. Põhjused võivad olla palju ja keerukad, kuna mõned inimesed kannatavad koos tegurite kombinatsiooni kaudu, mis muudavad järjepidevaks ja rahulikuks uniseks raskem saavutada. Kuigi treeningut peetakse uinakvaliteedi parandamise viisiks, võib mõnel juhul see magada raskemaks. Kui te üritate enne trenni varsti magada, võite teid ise ise raskendada.

Paljud inimesed kasutavad oma une harjumuste parandamiseks harjutusi. Kuid see kõik on ajastus ja sõltuvalt sellest, millal te harjutate, võib mõju olla vastupidine. Paljud inimesed eelistavad varajast hommikust või pärastlõunast treeningut, et aidata neid terveneda ja aidata neil tunduda energilisemana, kui nad läbivad kogu päeva, töö või klassid. Vahetult pärast mõõdukat harjutust võib tunduda väga ärkvel, mis võib olla heidutav, kui loote magama kohe pärast treeningut. Hilisõhtune harjutus võib jätta teid tunda väga ärkvel ja teil on raske magama jääda.

Isegi pärast treeningu lõppu võtab keha rahulikuks kaua aega. Endorfiinid ja muud kemikaalid on vabastatud, et muuta teid rohkem hoiatuseks ja energilisemaks. Teie keha on ka aeglaselt täielikult jahtuda ja pärast treeningut rahulikult, ja kui see juhtub, siis võitlete võitlusega, kui soovite lõõgastuda ja magada. Tegelikult võib füüsiline koormus põhjustada temperatuuri tõusu neli või viis tundi pärast töötamist.

Lihtsaim viis oma magamise võime parandamiseks on viia oma treeninguaeg erineval ajal. Chesapeake Neurology soovitab lõpetada harjutuse vähemalt kolm tundi enne voodit. Harjutus hilisel pärastlõunal, umbes neli või viis tundi enne magamaminekut, et jõuda oma tuumatemperatuuri järgsele kehvnemisele ja hõlbustada magama jäämist. Samuti võite kasutada päeva varem, olenevalt teie ajakavast, eriti kui soovite, et teid harrastaksite pärast harjutust.

Kuigi teie treeninggraafik võib mõjutada teie une võimet, võivad teised tegurid unerežiimi raskendada. Tegelikult võib treeningu puudumine päeva jooksul raskendada magama jäämist. Mõõdukas harjutus võib aidata inimesi, kes üritavad võidelda magamishäiretega. Ja kui unetus püsib, peaksite külastama arsti, et teil oleks võimalik hinnata võimalikke füüsilisi või vaimseid tegureid, kuna neil on palju mõju, mis võib raskendada magama.

Harjutusest saadav kasu unerežiimile

Efektid

Rutiini muutmine

Kaalutlused