Dieet pärast käärsoole resektsiooni operatsiooni

On tavaline, et teil on küsimusi selle kohta, mida saate pärast operatsiooni süüa, eriti seedetrakti operatsiooni. Arstid soovitavad kollektoomiat või käärsoole resektsiooni, et ravida mitmesuguseid haigusi, sealhulgas käärsoolevähki ja põletikulist soolehaigust. Protseduur hõlmab käärsoole kahjustatud osa eemaldamist haiguse progresseerumise või veritsuse peatamiseks. Pärast operatsiooni on tüüpiline jääda haiglasse paariks päevaks. Chicago haigla ülikooli andmetel soovitavad arstid tavaliselt vedelat toitu, millele järgneb pehme dieet. Tähtis on järgida arsti juhiseid.

Pärast käärsoole resektsiooni vajab teie süda aega, et paraneda ja uuesti tööle hakata. Esimesel päeval või kahel pärast haiglasse jätmist võib arst soovitada kleepumist selgete vedelikega, kuna need nõuavad väga vähe seedimist. Selge vedelal dieedil jäävad tavaliselt puuviljamahlad, selge puljongipüreesupp, tee, maitsestatud jäätised ja muud selged jookid. Selge vedel toitumine ei sisalda toitaineid, nii et arstid soovitavad seda tavaliselt lühikese aja jooksul.

Teie arst hindab teie arengut ja määrab, kui suudate liikuda täielikult vedelikele, mis pakuvad natuke rohkem toitumist. Täielik vedel toit koosneb puhast vedelast dieeti sisaldavatest toitudest ja täiendavatest vedelikest. Tavaliselt on piima, köögiviljamahla, sujuvat suppi, jogurt ja muid vedeliku konsistentsiga toiduaineid. Nõuetekohase planeerimise korral võib täis vedel toit anda piisavalt valku, rasva ja kaloreid, kuid GI Associate ja Endoskoopia Keskuse andmetel võib puududa teatud toitaineid, nagu vitamiin B-12, tiamiin ja raud.

Kui teie soolestikud töötavad piisavalt hästi, võib teie arst liikuda teid pehme dieediga. Teie arst pakub konkreetseid juhiseid, nagu näiteks suuruste ja söögi sagedus. Tervise parandamiseks on oluline järgida arsti juhiseid. Pehme toit sisaldab tavaliselt selliseid toite nagu leib, kuumutatud õhtusöögiviljad, juustud, kuumutatud pehmed teraviljad, õrna liha, mis ei ole praetud, ja toidud täis vedelas toidus.

Pärast käärsoole resektsiooni operatsiooni võivad tekkida sooleprobleemid. Teie käärsool mängib ensüüme ja bakterite kompleksseid kolooniaid, mis aitavad seedimist. Ensüümide ja bakterite normaliseerumisel võib kuluda veidi aega. Seni võivad teil tekkida kõhulahtisus ja muud seedeprobleemid. Vastavalt Michigani ülikooli tervisesüsteemile võite minimeerida seedetrakti probleeme, söödes kergesti seeditavaid toite. Rääkige oma arstiga, milline on parim viis regulaarsete toitude kasutuselevõtmiseks. Lihtsalt seeditavad toidud on pehmed, kerged ja kerged maitse järgi, näiteks banaanid, keedetud riis, rafineeritud kuum teravili, õunakastme, kartul, pasta ja jogurt.

Selge vedelikud

Täisvedelikud

Pehmed toidud

Regulaarse toidu taaskasutamine