Dieet ja klonopiini ärajätmine

Klonopiin on ärevusvastane ravim, mis on väga sõltuv. Tühistamisel on sageli kaasnenud ebameeldivad sümptomid, sealhulgas ärevus, värisemine, depressioon ja teiste haiguste rohkus. Mida kauem olete olnud ravimi ja suurem annus, kui olete võtnud, siis on raskemate ärajätunähtude tõenäosus. Sellelt bensodiasepiinilt on oluline võtta aeglaselt välja, et teil ei oleks raskekujulisi ärajätunähte. Tervislik toitumine võib aidata klonopiini ärajätmist mitmel viisil ja aitab teil paremini toime tulla võõrutusnähtude tekkega.

Püsiva veresuhkru taseme säilitamine

Kuna Klonopinist eemaldumine võib süveneda ärevushäirete sümptomitest, peaksite eemaldama oma dieeti, mis võib samuti põhjustada ärevust. Toidud, mis põhjustavad vere suhkrusisalduse kiiret kõikumist, nagu näiteks sood ja toidud, mis on valmistatud rafineeritud teradest, tuleks kõrvaldada. Vere suhkrusisalduse püsimine võib aidata vältida madalat veresuhkru taset, mis nagu klonopiini võtmisega võib põhjustada värisemise, nõrkuse ja ärevuse tunde. Eemaldage ebasoovitavate kõikumiste vältimiseks süüa köögivilja, terveid valke ja valku.

Omega-3 rasvhapped

Omega-3 rasvhapped toetavad neuroloogilist tervist. Kui teie dieedil ei ole piisavalt oomega-3 rasvhappeid, võivad närvirakud ebaõnnestuda. Klonopiini ärajätmine avaldab stressi närvisüsteemile, seega võib toidulisand, mida saate lisada, tõenäoliselt aitab teie keha kiiremini taastuda. Bensodiasepiinide võtmine võib põhjustada depressiooni, kuid omega-3 rasvhapete madal sisaldus võib samuti mõjutada depressiooni. 2004. aastal avaldatud bioloogilise psühhiaatria uuringus leiti, et inimestel, kelle omega-3 rasvhapete sisaldus oli madal, olid tõenäolisemalt depressioonid kui need, kes seda ei teinud. Võite aidata võidelda selle sümptomi vastu, kaasates oma dieeti looduslikult püütud rasvhapped nagu lõhe ja heeringas. Samuti võivad kasulikud olla kalaõli lisandid.

Likvideerida toitumisharjumusi

Kofeiin võib süveneda ärevusest, mis võib klonopiini võtmisega kaasneda, kuna see on stimulant, mis suurendab sümpaatilise närvisüsteemi aktiivsust. Likvideerige kohvi või lülitage kofeiinivaba sorti. Sama kehtib ka tee suhtes, kus võib olla ka kofeiini kõrge tase. Vältige tumedat šokolaadit samal põhjusel. Mõelge naatriumi vähendamisele, kuna liigne sool võib teie keha kaaliumisisaldust vähendada, mis on kriitilise tähtsusega terve närvisüsteemi toimimiseks. Kõrvaldage ka kunstliku värvusega ja säilitusainetega rafineeritud toidud, kuna need võivad mõnedel inimestel kahjustada närvisüsteemi. 2004. aasta uuring, mis ilmus “Laste haiguste arhiivides”, näitas, et kunstlikud koostisosad võivad lastel põhjustada hüperaktiivsust. Nende kemikaalide mõju keskmisele inimesele on suuresti teadmata.

Hoiatus

Kui teie dieedi puhastamine aitab teil kindlasti paremini tunda kui klonopiini võtmise ajal, võib see olla nii suur kui soovitud. Dr Heather Ashton, kõrgelt hinnatud bensodiasepiini eemaldamise käsiraamatu autor “Ashtoni käsiraamat”, kirjutab, et inimesed peavad harjumuspärase eluviisiga elama ilma selliste ravimiteta nagu klonopiin. Ta soovitab lihtsalt juua piisavalt vedelikke, kasutada mõõdukat treeningut ja kaotada kofeiin, kui olete selle toime suhtes tundlik.