Cayenne pipar ja kõrge vererõhk

Rohkem kui lihtsalt vürtsi, saab Cayenne kasutada oma meditsiiniliste ja tervislike omaduste jaoks. Mõned hüpertensiooniga inimesed võivad Cayenne’t sisaldavate toidulisandite kasutamisel vererõhku alandada, kuid see ei pruugi kõigil olla. Kui teil on kõrge vererõhk, ärge enne oma arstiga rääkimist võtke oma seisundist ette karjäär pipar.

Cayenne

Punaseid pipart tuntakse ka Cayenne’i piparina ja seda on tuhandeid aastaid kasutatud toiduvalmistamise vürtsi, toitu ja ravimit. Kapsaitsiin on ühend, mis annab Cayennele oma vürtsika maitse ja see aine omab ka valu leevendavaid omadusi. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on kayenne kasutatud India ajurveedi, Hiina, Jaapani ja Korea ravimites, et aidata leevendada seedimist, vereringet ja isukaotust. Kapsaitsiini võib lokaalseteks kasutada lihasevalu ja artriidi raviks. Kuigi saate oma toidule lisada kajeeni pipra, võib kaneeli kapslite kujul olla ka kapseldatud.

Hüpertensioon

Kõrge vererõhk või hüpertensioon tekib siis, kui teie vererõhk on enamjaolt 140/90, vastavalt PubMed Healthi arvamusele. Vererõhk mõõdab jõudu arteriseinte vastu, kui vere vool liigub läbi keha. Paljud asjad võivad mõjutada nende hulka, kaasa arvatud pärilikkus, haigus, toitumine ja hormoonid. Kõrge vererõhu riskiteguriteks on rasvumine, aafrika-ameeriklane, teie perekonnas kõrge vererõhk, diabeet ja suitsetamise sigaret. Ravi võib hõlmata ravimeid ja elustiili modifikatsioone, näiteks toitumise muutusi ja regulaarseid kehahoone, stressi vähendamist ja kehakaalu langust. Kui kõrge vererõhk läheb ravimata, võib see põhjustada insuldi ja südamehaigusi.

Cayenne ja hüpertensioon

2010. aasta uuringus “Cell Metabolism” avaldatud uuring näitas, et hiirtel aktiveeriti retseptor nimega TRPV-1, kui nad tarbisid kapsaitsiini, mis alandas nende vererõhku. 2003. aastal avaldatud uuringus Current Current Drughemistry Cardiovascular Gematologic Agents leidis, et kapsaitsiin mõjutab vererõhku langetamiseks kasutatavaid neurohormo-naalsete süsteemidega töötavaid sensoorseid närve. Inimestel tuleb teha rohkem uuringuid kapsaitsiini ja vererõhu lõplike seoste kindlaksmääramiseks, mistõttu konsulteerige oma tervishoiuteenuse osutajaga enne, kui kasutate kapsaitsiin teie seisundile.

Kaalutlused

Kui teil on hüpertensioon, ärge kasutage Cayenne’i pipart meditsiinilise ravi või arsti poolt välja kirjutatud ravimite asemel. Cayenne ei ole hüpertensioonivastane ravim, vaid täiendus, mis võib mõnedel inimestel aidata madalal vererõhul langetada. Kuigi Cayenne on sageli kasutatav vürts, võib ta teatud ravimitega suhelda ja kahjulikke toimeid, nii öelge oma arstile teiste ravimite ja toidulisandite kohta, mida te võtate.