Bicep ja õlavarre operatsioon

Bicepsi lihas asetsev õlavarre ees aitab teil küünarnuki painutada, pöörata oma kätt ja säilitada oma õlgade stabiilsust. Teie bicepsi kõõlused kinnitavad lihaseid oma küünarnuki ja kahes kohas oma õlale. Ärritades kahte kõõlust, mis ühendavad teie bicepsi ja õla, võib kaotada tugevus ja mobiilsus teie käes ning see võib põhjustada ka õlavalu. Kuigi enamik inimesi suudab ikkagi funktsioneerida koos rebenenud bicepside kõõlusega, on mõnedel inimestel vaja operatsiooni.

Vigastused

Bicepsi kõõluse osaline pisaravool, mida nimetatakse äraviskamiseks, võib vajada operatsiooni. Lõplikud pisarad ja SLAP-pisarad – kui bicepside kõõlused eralduvad õlarihma ülemisest otsast – võivad samuti olla operatsiooni vaja. Täielik pisar tekib siis, kui kõõlused jagunevad kahes. Sageli, kui teil on kurnatud kõõlused ja te ei tee midagi selle parandamiseks, võib see süveneda, kuni see täielikult pisarad. Ärritab ka bicepsi kõõlus, mis muudab tõenäolisemaks, et see kahjustab teie õla teisi osi; operatsioon ei ole alati vajalik bicepsi kõõluse pisarate parandamiseks. Biceps on kinnitunud õlale kahes kohas. Kuigi bicepsi kõõluse pikk pea võib olla vigastuste suhtes vastuvõtlik, tekitab lühike pea harva pisaraid, mis võimaldab bicepsi kasutada ka pärast seda, kui pikk pea täielikult pisarad.

Sümptomid

Erinevad sümptomid võivad teid meelde jätta, et teil võib olla bicepsi pisar. Äkiline, terav valu õlavarrel, kuuldav pop või nalja, bicepsi lihase krambihoog, õlavarre kõhupiirkonna suunas küünarvarre suunas, valulikkus, nõrkus või hellus õlal ja küünarnukis, raskelt käte peopesa üles tõmbamine Või peopesa alla või nägemispuudega õlavarre kohal küünarnukist võib kõik olla sümptomid.

Kirurgiline ravi

Artroskoopiat kasutatakse sageli operatsioonideks vajalike pisarate tuvastamiseks ja ravimiseks. Kui kahjustatakse ainult väikest osa kõõlust, võib räsitud kiudude, nagu nn kärbitud, võib-olla kõik, mis on vajalik. Raskemad vigastused võivad vajada biceps tenodesis – artroskoopiliselt eemaldada õrna liigesest pügatud kõõlusepõletik ja siduda järelejäänud kõõlused õlavarrega luudega, kasutades biolagunevaid kruvisid või ankre. See kõrvaldab kõõluse libisemise ja eemaldab hõõrdumise. Cape Shoulder Instituudi hinnangul peaks valu leevendamine olema viivitamatu ja täielik. Tüsistused pärast operatsiooni on haruldased

Taastusravi

Kohe pärast operatsiooni võib nõela kinni pidama hoida. Varsti pärast võite osaleda paindlikkuse harjutustes, et parandada oma õla liikuvust. Õlakomplektide harjutused lähevad tõenäoliselt ellu.

Põhjused

Kahju ja ülemäärase kasutamise tagajärjed on teie bicepsi kõõluse rebimine kaks peamist põhjust. Ootamatu mõju, näiteks kukkumine väljaulatuvale käele või midagi liiga tõsist tõstmist, võib põhjustada pisaraid. Tihtipeale on pisar lihtsalt tingitud kõõlustest, mis kulgevad maha ja purunevad, kuna sama õla liigutusi pidevalt korratakse. Ülekoormus võib põhjustada ka teisi õlavarre probleeme, mis võivad avaldada rohkem stressi bicepsi kõõlusele, muutes selle tundlikumaks rebendiks.

Mitmed tegurid võivad põhjustada bicepsi kõõluse pisarate sagenemist. Vanus; sagedased rasked õhuliinid; osalemine spordialadel, näiteks ujumine, pesapall või tennis, suitsetamine ja kortikosteroidide ravimid, mis võivad põhjustada vigastusi.

Riskifaktorid