Beebi pea kasv

Pediaatrilised laborid mõõdavad imiku pea kasvu või pea ümbermõõtu koos regulaarselt pikkuse ja kaalu, et määrata, kas see on sobiv vanus ja sugu. Kuigi peaümbermõõt varieerub iga lapsega, otsivad pediaatrikud suundumust pea kasvuks kuude kaupa. Kasvu graafikud aitavad kindlaks teha, kas pea kasv on püsiv või kui on põhjust muretsemiseks.

Mõõtepea ümbermõõt

Pediaatrid mõõdavad pea ümbermõõtu, pannes lindi mõõtmise ümber imiku pea suurima osa. Medium Plus veebisaidi veebisaidilt leiate, et lintmõõdik asetatakse tavaliselt üle kulmude ja kõrvade ning laieneb lapse tagaosa taga. Pediaatore tavaliselt võtab selle mõõtmise iga lapse kontrollimisel.

Imiku kasvu graafikud

Haiguste tõrje keskused pakuvad imikutele, lastele ja noorukitele kasvu graafikuid. Lastearstid kasutavad neid, et aidata kindlaks teha, kas majanduskasv näib olevat õige. CDC-l on oma koduleheküljel peaümbermõõdu kasvu graafikud.

Kuidas lugeda kasvu graafikuid

Imiku- ja väikelapse poistele ja tüdrukutele on eraldi peaümbermõõdu kasvu graafikud. Iga diagrammi protsentiilid ulatuvad 5.-95. Protsentiilini. Kui beebi ümbermõõt on umbes 50ndal protsentiilil, on umbes pooled oma vanemad beebid suuremad pead ja umbes pooled on väiksemad pead. Enamik pediaatriteid otsib pidevat suundumust, mis tähendab, et kuu-kuulise lapse pea jääb ligikaudu sama protsentiiliks. Pediaatrikud mõistavad tavaliselt, kui pea kasv on aeglane või kas ümbermõõt on kasvu graafiku põhjal äärmiselt väike või suur.

Microcephaly

Mikrokreemia on haigusseisund, kus beebil on väiksem kui normaalne pea, mis ei kasvata juba lapseeas. Vastavalt riiklikule neuroloogiliste haiguste ja insuldi instituudi andmetele on mikrokrefaalne sündmus imiku puhul, 039 # a aju pole korralikult arenenud või on kasvanud. Imikutel võib tekkida ka viivitatud areng või vaimne alaareng, või tal võib olla normaalne luure, kuid väike pea. Mikrokefaalia võib põhjustada geneetilisi kõrvalekaldeid või emasid, kes raseduse ajal on kuritarvitanud ravimeid või alkoholi või on olnud kokku puutunud teatavate haiguste või mürkkemikaalidega;, kraniosinoos, mis on tingitud lapse surematusest, 039 # s pehmest kohast, enne kui aju täielikult areneb , Võib põhjustada ka Mayo Meditsiinilise Hariduse ja Teaduse Sihtasutuse (Mayo Foundation for Medical Education and Research) järgi väiksemat kui peamist suurust. Kraniosinoosoos nõuab tavaliselt koljuoperatsioone, et aju saaks kasvada.

Makrotsefaalia

Makroksefalüüs on meditsiiniline seisund, kus lapse pea ümbermõõt on tavapärasest suurem. Vastavalt riiklikule neuroloogiliste häirete ja insuldi instituudi andmetele võivad makrodefaaliaga lapsed erinevalt mikrokesfaalsusest olla suured ajukahjustused ja tõenäolisemalt normaalsed vaimsed arengud. Kuid mõned makrotsefaalia vormid on seotud vaimse alaarenguga.