Arbi kala võileiba toitumine

Teades toitainet teavet erinevate toiduainete kohta, mida sööte, saate aidata teil planeerida tervislikku ja hästi tasakaalustatud toitu. Kui toitu ostetakse toidupoest, sisaldab see tavaliselt toitumisalast märki, mis sisaldab kogu toitumisalast teavet. Toidud, mis on ostetud kiirtoidurestorist, nagu näiteks Arby’s, tavaliselt ei sisalda toitumisalaseid märke. See tähendab, et kui sa sööd Arby’s kala võileiba, peate võib-olla otsima mujal, et leida oma toitumisalast statistikat.

Kaloreid

Üks Arby’s kala võileib sisaldab 540 kalorit, selgitab Shapefit.com. Päevane kalorsuse tarbimise standardne võrdluspunkt on 2000 kalorit, mis on piisav, et aidata enamikul inimestel säilitada tervisliku kehakaalu. Selle baaspunkti kasutades on Arby kala võileib ligikaudu 27 protsenti soovitatavast päevasest kalorikogusest, mis tähendab, et seda saab kasutada osana söögikordadest, ilma et oleks vaja päeva jooksul teistes söögikordades kaloreid oluliselt vähendada.

Makrotoitained

Makrotoitained on ühendid, mis annavad toidule oma kaloreid. Toidu makrotoitained on süsivesikud, valgud ja rasvad. Üks Arby’s sisalduv kala võileib sisaldab 27 grammi rasva, mis tähendab, et peaaegu 42 protsenti võileibi kalorit pärineb rasvast. DietFacts.com selgitab, et 25 g võileibis sisalduvat süsivesikuid annab veel 44 protsenti kalorit. Lõpuks on igal kala võileibil 20 g valku, mis sisaldab ülejäänud kaloreid.

Vitamiinid ja mineraalid

Kõige olulisem Arby kala võileibi sisaldav mineraal on rauas, üks võileib sisaldab 16 protsenti soovitatavast päevase raua sisaldusest. Arby kala võileib sisaldab ka 5 protsenti soovitatavast ööpäevasest kaltsiumisisaldusest ja 1 protsenti soovitatavast päevaannusest vitamiinide A ja C kohta, märkused DietFacts.com. Arby kala võileivad ei ole oluliste muude oluliste vitamiinide ja mineraalide allikaks.

Muud toitained

Arby kala võileibust 27 grammi rasva seitsmest on küllastunud rasvad. Kala võileib sisaldab ka 40 mg kolesterooli ja 880 mg naatriumi, MyFitnessPal.com aruandeid, mis tähendab, et see võileib ei pruugi olla sobilik madala naatriumisisaldusega dieediga inimestele. Arby kala võileib sisaldab ka 3 g kiudaineid ja 9 g suhkrut.

Kaalutlused

Arby võileivad tulevad mitmete maitseainetega. Selliste esemete lisamine või lahutamine nagu majonees, ketšup, marinaadid ja sool muudab Arby võileibi toitainet, kuigi mitte väga suurel määral. Inimesed, kes soovivad saada toitumise kava, peaksid märkima, et kuigi kala on sageli tervislik toituvõimalus, on Arby’s kalasööviljana praetud, mis lisab märkimisväärse koguse rasva.