Alternatiivne meditsiin hepatiidi c jaoks

Kui uudised, et teil on hepatiit C, surevad teie mõtted tõenäoliselt ravi juurde. Viirusevastaste ravimitega ravimine on ainus ravi, mis tõendab, et see eemaldab C-hepatiidi viiruse või HCV-i kehast. Kuid võite olla huvitatud ka täiendavatest ravimeetoditest – näiteks ravimtaimedest, antioksüdantsetest toidulisanditest ja kehahoolitsusest -, mis aitavad sümptomeid juhtida ja üldist tervist parandada. Kuigi paljudel C-hepatiidi põdevatel inimestel kasutatakse erinevaid täiendavaid ravimeetodeid, puudub üldiselt efektiivsust tõestanud uuring. Kuna mõni täiendav ravi ei pruugi olla teie jaoks ohutu, rääkige alati oma arstiga enne mis tahes täiendava ravi alustamist.

Maitsetaimed

On teada, et paljudel maitsetaimedel on eksperimentaalsed efektid, mis võivad osutuda kasulikuks C-hepatiidi elavatele inimestele. Näiteks on laboratoorsetes katsetes näidatud, et neil on viirusevastased toimed ja et võidelda põletikuga ja kahjustada HCV-nakkusega maksarakke, vastavalt 2013. aasta viirusevastase ravipraktika ülevaate artiklile. Kuid BioMed Research Internationali poolt 2014. aasta augustis avaldatud aruandes leiti, et kui hepatiit C-ga inimestel testiti piimapillari lisandeid, ei vähendanud taim oluliselt HCV kogust veres ega vähendaks maksaensüümide taset, maksa põletiku markerit. Lakritsi juur näitab ka laboratoorsetes katsetes põletikuvastast ja viirusevastast toimet, kuid inimestel ei ole see osutunud efektiivseks hepatiit C raviks. Samuti ei mõjuta C-hepatiidi põdevatel inimestel nende immuunsust stimuleerivate mõjude, näiteks astragali ja ehhüpea, tavapäraselt kasutatavaid maitsetaimi. Siseriiklikud tervishoiuasutused väidavad, et ükski täiendav teraapia ei ole veel osutunud tõhusaks raviks Hepatiit C või selle tüsistused.

Antioksüdandid

Suur osa maksakahjustusest, mis esineb koos hepatiit C-ga, on põhjustatud pidevast maksapõletikust ja kahjulike kemikaalide, nagu vesinikperoksiidi, kogunemisest. Antioksüdandid on ained, mis neutraliseerivad neid kahjulikke põletikke sisaldavaid kemikaale. Kuigi teie keha toodab antioksüdante, on nad sageli ülekoormatud, kui teil esineb krooniline infektsioon, näiteks C-hepatiit. Seetõttu on antioksüdantsed toidulisandid välja pakutud võimalike viisidena, et piirata HCV-ga seotud maksakahjustusi. Mitmetes toidulisandites on antioksüdandid, sealhulgas glutatioon, N- Atsetüültsüsteiini, S-adenosüülmetioniini, alfa-lipohappe ja C ja E vitamiine. Ajakirja World Journal of Gastroenterology avaldatud märtsikuu aruandes märgiti, et mõned väikesed esialgsed uuringud on näidanud, et N-atsetüültsüsteiin, S-adenosüülmetioniin ja E-vitamiin võivad aeglustada Maksa armistumine põletikuliste maksahaigustega inimestel. Siiski jääb ebaselgeks, kas antioksüdandid on kasulikud hepatiit C inimestele.

Mind-Body kehahooldus

Selliste sümptomiteks nagu väsimus, unehäired, stress, ärevus, kehavalu ja keskendumisraskused on tavalised, kui elate koos hepatiit C-ga. Need sümptomid mõjutavad sageli igapäevaseid ülesandeid ja vähendavad teie elu võimalusi. Mõtte-keha teraapiad – selline palve, meditatsioon, biofeedback, jooga, tai chi, qigong, juhendatud kujundid, nõelravi, tervendav puudutus ja loominguline teraapia – võivad aidata leevendada mõnda neist sümptomitest. Kuid puuduvad tagatised, kuna uuringud on puudulikud ja kasu ei ole tõestatud. Vaatamata tõestatud eeliste puudumisele, kui te tunnete ennast paremini ajakirja kirjutamisel, palvetades, mediteerimisel või osalemisel mõnes muus mõtlemise kehas teraapias, võivad need tegevused olla kasulikud – nii kaua kui see, mida teete, on ohutu ja Ei ole potentsiaalselt kahjulik teile.

Ohutus ennekõike

C-hepatiit on tõsine ja potentsiaalselt eluohtlik haigus. Kuna teie maksa võib HCV tõsiselt kahjustada, põhjustades tõsiseid sümptomeid, on väga tähtis saada regulaarne arstiabi kvalifitseeritud tervishoiutöötajatelt. Ärge proovige ise C-hepatiidi raviks hallata. Mõned toidulisandid ei tohi võtta, kuna need võivad olla teie maksa või tervise tervisele kahjulikud, sealhulgas: – kolloidne hõbe, – chaparral, – kava kava, – germander, – rohelise tee ekstrakt Enne mis tahes täiendava ravi alustamist kontrollige alati oma arstiga, et olla kindel, et see on teie jaoks ohutu. Samuti räägi kindlasti kõigile oma tervishoiuteenuste osutajatele kõikidest teie poolt kasutatavatest ravimeetoditest, et olla kindel, et nad ei häiri üksteist.