Allergilised reaktsioonid nikotiini plaastritele

Nikotiini plaastrid võivad aidata sigareti harjumust lüüa ja igavesti suitsetamisest loobuda. Kui proovite suitsetamisest loobuda, võivad nikotiini plaastrid aidata ära hoida selliseid võõrutusnähte nagu peavalu, kõõlus, ärrituvus ja raskused koondamisel. Hoolimata sellest, et see on kasulik, võivad plaastrid põhjustada ka mitmeid kõrvaltoimeid, sealhulgas allergilisi reaktsioone.

Allergiline adhesioonile

Mõned inimesed võivad olla allergilised liimile, mida kasutatakse naha külge kinnitatud plaastri hoidmiseks. Kui teil on tundlik nahk, proovige plaastrit rakendada erinevates piirkondades, kuni leiad selle, mis ei reageeri liimile. Kuigi õlavarred on plaastri jaoks populaarne ala, ei pea te seal seda kasutama. Proovige oma ülemist reie, oma puusa või rindkere, et näha, kas teie nahk nendes piirkondades reageerib paremini.

Allergiline nikotiini suhtes

Kui olete juba suitsetaja, on tõenäoline, et te ei ole nikotiini suhtes allergiline. Plaaster võib põhjustada liiga suure nikotiini imendumise korraga, mis omakorda võib põhjustada allergilist reaktsiooni. Üldine põhjus on see, kui inimesed kasutavad plaastrit, kuid hoiavad suitsetamist. Nikotiini plaastrid on erinevatest tugevatest külgedest, nii et kui te endiselt suitsetate, rääkige sellest oma arstile, et ta saaks soovitada õiget annust. NetDoctori sõnul võite treeningu ajal imenduda plaastrist rohkem normaalset nikotiini. Exercise avab poore, nii et võite saada rohkem nikotiini kui oodatud veres.

Nahareaktsiooni märgid

Kõige sagedasemad allergilise reaktsiooni tunnused on plaastri ümbruse punetus, sügelus ja paistetus. Mõnikord tekib lööve armidel või mujal kehaosadel, isegi sellistel aladel, mis plaastri läheduses ei ole.

Tõsised allergilised reaktsioonid

Raskemad allergilised reaktsioonid võivad põhjustada hingamisraskust või kurgu või suu turset. Need võivad olla ohtlikud, seetõttu konsulteerige otsekohe oma arstiga, kui teil esineb hingamisraskusi või kui allergiline reaktsioon halveneb tundide või päevade jooksul. Hingeldus, nõgestõbi ja neelamisraskused on ka tõsise allergilise reaktsiooni tunnused.