Allergiline reaktsioon juuste produktsioonile: kaelalähedane kuiv lööve

Paljud juuksed sisaldavad mitmesuguseid looduslikke ja inimtoiduks ettenähtud koostisosi, mis võivad nahka erinevalt mõjutada. Mõnedel inimestel võib olla üks või mitu neist koostisainetest kõrvaltoimeid. Reaktsiooni tase võib ulatuda kergest ärritusest kuni täispuhutud allergilise rünnakuni. Nahapõhiste allergiliste reaktsioonidega on tüüpiliseks manifestatsiooniks kuiva või sügelev lööve.

Allergilised ja allergilised reaktsioonid

Allergiline reaktsioon tekib siis, kui teie keha immuunsüsteem käivitab ründe tavaliselt kahjutu aine vastu. Neid aineid nimetatakse allergeenideks ja need võivad hõlmata kõike alates õietolmide, hallitusseente ja loomade hirmutamisest kemikaalide, metallide, ravimite ja teatavate toitude puhul. Enamik allergiat on kerge ja ei vaja arsti hooldust. Kuid tõsised reaktsioonid võivad põhjustada anafülaktilise šokina tuntud haigusseisundit. Vasakpoolne ravimata anafülaktiline šokk võib põhjustada ajukahjustusi ja surma.

Võta ühendust Dermatiitiga

Teatud kemikaalid tekitavad lokaalse nahareaktsiooni, mida nimetatakse kontaktdermatiidiks. Tööstuslikud ja puhastusvahendid põhjustavad naha väliskihi kahjustamisel ärritavat kontaktdermatiiti. Allergiline kontaktdermatiit areneb vastusena konkreetsetele metallidele, värvainetele, kummitootetele ja kosmeetikatoodetele. Reaktsioon algab punetuse ja sügelusega, millele järgneb kuiv lööve ja paksenenud nahapiirkond. Kui allergeen eemaldatakse, langevad reaktsiooni sümptomid tavaliselt. Mõnel juhul levib lokaliseeritud dermatiit ja tekitab nahaärritust kogu kehas.

Juukseaine Allergendid

Vastavalt “Kliinilise ja esteetilise dermatoloogia ajakirja” andmetele ei määra juuksehooldusvahendite sildid sageli koostisosade loetelus potentsiaalseid allergeene. Kõige tavalisem juustetoote allergeen on aroom, vähesed šampoonid või konditsioneerid ei sisalda mingit aroomi. Vaatamata oma atraktiivsele nimele, on looduslikud õlid ja essentsid ka juukseratooteid levinud allergia käes. Muud juuste allergeenid sisaldavad säilitusaineid, alkohole ja päikesekaitsekemikaale.

Õiguskaitsevahendid ja lahendused

Lõpetage juuksehooldustooted, kui arvate, et see põhjustab allergilist reaktsiooni. Kõigi võimalike allergeenijääkide eemaldamiseks pesta kannatanupiirkond ettevaatlikult. Peske riideid või tarvikuid, mis võivad teie arvates olla saastunud. Kui lööve ja kuiv nahk on väikesed, peaksid nad mõne nädala jooksul ise puhastama. Tõsemaks kuiva naha ja ärrituse korral rakendage hüpoallergeenilist niisutavat kreemi. Lugege sildid hoolikalt ja ostke juuksetooted ja kosmeetikat, mis on spetsiaalselt mõeldud allergilistele ja tundlikele inimestele.