Allergiad ja krooniline flegm

Flegm. On raske kirjutada, kõlab kohutav ja tundub halvem. Arstid ja teadlased nimetavad lihasepõletikku kopsudes ja ülemises rinnus “krooniline lima hüpersekretsioon”. Hingamine, vesine nohu, aevastamine ja köhimine on hooajaliste allergiate, nagu heinapalaviku, tavalised sümptomid. Krooniline fragma on seotud ka astma ja kroonilise bronhiidiga ning võib olla ka kutsehaiguste, eriti toidulisandite tõttu tekkivate allergiate sümptom.

Allergiline nohu

MayoClinic.com sõnul on allergiline riniit või heinapalavik väga tavaline, mis mõjutab üks viiest inimesest. Heinapalaviku sümptomid algavad kohe pärast seda, kui olete allergilise ainega kokku puutunud ja võivad olla kauakestvad. Köha, vesine nina, sügelevad silmad ja lima täidetud pussid on kõik teadaolevad heinapalaviku sümptomid. Heinapalaviku sümptomeid võivad käivitada välistingimustes kasutatavad allergeenid, sh puude õietolm, heintaimed ja umbrohud ning siseruumide allergeenid, sealhulgas hallitus, lemmikloomade künkad ja tolmulestad.

Toiduallergia

Enamik inimesi ei seo toiduga allergia koos hingamisteede sümptomitega, nagu köha ja flegm. Piima allergia sümptomid võivad hõlmata kohe hingeldamist, millele järgneb köha, verine nina ja sügelevad silmad, mis sarnanevad heinapalaviku sümptomitega. Kui teil tekib allergia, mis põhjustab hingamisteede sümptomeid, on väga tõenäoline, et lisaks hingamisteede sümptomitele, mis sisaldavad liigset lihastust, on teil ka tõenäoliselt seedetrakti sümptomid, sealhulgas kõhukrambid ja kõhulahtisus.

Mold allergia

Krooniline köha, nohu, aevastamine ja ninasisene tilgutamine on hallitusseelse allergilise reaktsiooni sümptomid. Enamik allergilisi reaktsioone vormi suhtes ei ole tõsine, kuid tõsised reaktsioonid võivad põhjustada hallitusest tingitud astma ja kopsude ja ninakõrbsete infektsioonide teket. 2011. aasta uuring, mis avaldati “Journal of Allergy”, seostati astma erilist tööstuslikku vormi, sealhulgas kroonilist flegmi ja köha toiduensüümidele, mis valmistatakse hallitusest ja kasutatakse juustu, pagaritoodete ja muude töödeldud toitude valmistamiseks.

Krooniline bronhiit

Krooniline bronhiit on lima või fragmiga köha, mis kestab vähemalt kolm kuud. Kõige sagedasem kroonilise bronhiidi põhjus on suitsetamine, vastavalt riiklikele terviseinstituutidele, kuid allergia ja keskkonnale põhjustatud ärritavate ainete kokkupuude võib haigust halvendada. Aastal 1988 leidsid arstid, kes teatavad “British Medical Journalis”, seost lapseeaallergiate ja astma vahel ning hilisemaid probleeme kroonilise bronhiidiga noorte täiskasvanute seas.