Akne, mida põhjustavad juuksed

Enamik teismelisi ja noori täiskasvanuid tunneb akne, sest 80 protsenti neist arendada see vanuses 11 ja 30, vastavalt riiklikele tervishoiuasutustele. Paljud võitlevad pimpetega, ilma et nad põhjusest täielikult mõistaksid. Chocolate, rasvane toitumine ja mustus on kõik olnud seotud, kuid Ameerika Ühendriikide tervishoiu ja humanitaarabi osakonna naistervishoiuamet väidab, et nad ei ole tegelikult süüdi. Kui sa otsid süüdlast, süüdistada oma juuksefolliikulissi.

Põhjused

Pimples alustavad oma elutsüklit juuksefolliikulis sügavalt. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool selgitab, et neid folliikuleid ümbritsevad nafta tootvad rasunäärmed. Akne tavaliselt algab puberteedi ajal, kui hormoonid, mida nimetatakse androgeenideks, põhjustavad õlitootmise kiirendamist. Suletud naharakud ja bakterid segunevad õliga, et osaliselt või täielikult blokeerida folliikulid. Bakterid kasvavad folliikulite sees, põletavad neid. Mittetäielik blokeering muutub vistrikuna, mida nimetatakse valgepeksiks, kuid täielik ummistus muutub mustaks. Nakatunud vistrikud täidetakse pulgaga.

Kaalutlused

Juuksevorm aknele aitab muul viisil. Tegelikult muudab higi tõenäoliselt nahka. Pikad juuksed põhjustavad näo higistamist, kui see ripub üles ja on nahaga pidev. Tihedad mütsid ja juuksed võivad samuti põhjustada haiguspuhanguid või neid halvendada, kuna need põhjustavad higistamist ja ärritust. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool selgitab, et igasugune surve ja hõõrdumine võivad haigust halvendada.

Piirangud

Akne saab areneda ainult juuksefolliikulis sisalduvale nahale. See hoiab ära jalgade käte või jalataldade purunemise. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on see kõige levinum näol, rinnal, kaelal, seljal ja õlgadel, sest neil aladel on rohkesti juuksefolliikuleid ja rasunäärmeid.

Ravi

American Academy of Dermatology tsiteerib bensoüülperoksiidi ja salitsüülhapet kui kahte populaarseks akne ravivahendit. Mõlemat on võimalik leida börsivälistest toodetest. Bensoüülperoksiid nakatab baktereid ja hoiab vanad naharakud juuksefolliikulisse ühendamisel. Salitsüülhape aeglustab naha rakkude levikut ja unclogs juuksefolliikulisse, et leevendada haiguspuhanguid ja vältida uute.

Ärahoidmine

Akne saab ära hoida, sidudes oma juukseid tagasi, kui see on pikk või on lõigatud stiilis, mis hoiab seda istuvast teie näo eest. Võtke dušš pärast füüsilist aktiivsust, mis plaanib higine juuksed keha vastu.