Akne ja õllepärm

Inimesed kulutavad igal aastal miljardeid dollareid, et leevendada akne. Mõned inimesed otsivad professionaalset abi dermatoloogide kontorites. Teised pööravad kõike, alates toiduvärvastest ravimitest kuni spetsiaalsete nahahooldustoodete ja toidulisandite juurde. Üks toidulisand, mida inimesed kasutavad akne vastu võitlemise lootes, on õllepärm.

Identifitseerimine

Õllepärmi võib kasutada õlle valmistamiseks. See on valmistatud Saccharomyces cerevisiae’st, ühekaelalisest seenest. Seda saab kasvatada ka spetsiaalselt toidulisandite valmistamiseks. Breweri pärm on rikkalikult kahel mineraalil. See sisaldab kroomi, mis on normaalse veresuhkru taseme säilitamiseks kasulik mineraal. Samuti on selenium, mis aitab organismil teha mõned valgud, mida nimetatakse antioksüdantseteks ensüümideks. Need aitavad ära hoida rakkude kahjustusi. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on Breweri pärmil valku ja B-kompleksi vitamiine.

Kasu

Õlletehase kroom kergendab akne ravimist vastavalt “The Recovering Encyclopedia of Healing Foods”, mis viitab topeltpimeuuringule, mille kohaselt viis kuud kestnud õllepärmiga umbes 80 protsenti isikutest näitas kas akne sümptomite märgatavat paranemist või Olid täiesti paranenud. Seevastu ainult 26% neist, kes said platseebot, nägid paranemist. UMMC kinnitab, et vähemalt üks uuring näitab, et õllepärm on kasulik akne parandamisel, ning ajakirjas Medical Hypotheses avaldatud M. Katzmani ja A. C. Logani artikkel kinnitab, et kroom on üks paljudest toitainetest, mis võivad parandada akne sümptomeid. Teised on tsink, foolhape, oomega-3 rasvhapped ja seleen.

Tähtsus

Vastavalt Ameerika Akadeemiale Dermatoloogiast, mõjutab akne enam kui teismelistele nakatatud pooride, valgepeade ja vistrikeid põhjustavate ühendatud pooride mõiste. Täiskasvanud kannatavad sageli ka akne. Akne ei ole eluohtlik, kuid inimesed võivad seda pidada ebameeldivaks või seisundiks, mis häirib ja häirib, eriti kui akne põhjustab armistumist.

Tüübid

Breweri pärm on saadaval mitmes vormis. URMC andmetel on see helveste pulbrina ja tablettide ja vedelate kujul, mis soovitab inimestel võtta 1 kuni 2 supilusikatäit päevas. Health911.com soovitab, et õllepärmi võtmine pärast sööki aitab mõnedel inimestel oma akne puhastada, kuna kroom aitab keha töödelda suhkrut. See Interneti-terviseteabe arvelduskoja soovitab ka toidust eemaldada suhkrust akne puhastamiseks, sest aknad kannatavad sageli nõrgenenud naha glükoositaluvust.

Kaalutlused

Toidulisandid, näiteks õllepärm, võivad ravimitega kokku puutuda või neil on kõrvaltoimeid, nii et neid tuleks kasutada ainult tervishoiuteenuse osutaja järelevalve all, nõustab UMMC-d. Inimesed, kellel on diabeeti, peavad eriti järgima seda nõuannet, kuna õllepärm võib suhkurtõvest ravimitega suhelda, põhjustades hüpoglükeemiat. Kõrvaltoimed on enamasti kerged, näiteks gaas. Inimesed, kes sageli pärmseente infektsioonide all kannatavad, peaksid seda täiendust vältima.