7-päevane taimetoidu kava ja toidupoed

Nädalate taimetoitlike toitude väärtuse planeerimine ja ostmine ei ole nii erinevad kui mitte-vegetaaži menüüd. Te peate tagama, et kalorite ja toitumisvajadused on täidetud, mida on kavas ette planeerida. Pisut aega, enne kui teie nädal hakkab planeerima menüüsid ja looma toiduainete nimekirja, säästab nädalas aega, sest te ei pea viimase hetke otsuseid tegema. Toidukaupade ostmine nimekirjaga hoiab ära ebatervislike impulsiostude ja võib säästa raha.

Tehke lihtsa kalendri koos toiduga, mis on loetletud iga päev, ja kasutage seda toidupakettide loendi loomiseks. Real Simple soovitab luua toite, mis põhineb värskel, hooajaliselt toodetud tootel. Kulud on väiksemad ja värsked tooted on tervislikumad. Mõelge, kas teid nädala jooksul võite einestada või lõunaid tööle panna. Planeerige toidud vastavalt taimetoitlusele, mida soovite järgida. Veganid ei söö liha, piima ega mune. Lacto-vegetarians hõlmavad piimatooteid oma dieeti, samal ajal kui lacto-ovo taimetoitlased söövad ka mune. Loo toidukaubanduse loend alamrubriigiks iga vegetatiivse toidu püramiidi etapi kohta, et saaksite piisavalt toitaineid, mida vajate.

Ameerika dietoloogiassotsiatsiooni poolt toodetud taimetoitepüramiid soovitab kuus portsjonit teravilja ja viis portsjonit kaunviljadest, pähklitest või muudest taimsetest proteiinidest päevas. Igapäevased toitumissoovitused vormistatakse nelja portsjonina köögiviljast, kaks portsjonit puuvilju ja kaks rasva portsjonit. Oluline on hoolikalt jälgida oma dieeti, et saaksite piisavalt kaltsiumi, joodi, rauda, ​​oomega-3 rasvhappeid, valku, vitamiine ja mineraalaineid. Eelkõige Vegani soovivad kaaluda toidulisandeid oomega-3-rasvhapete, B12-vitamiini ja D-vitamiini puhul, mida taimetoitudel võib olla raske saada piisavas koguses.

Veenduge, et tarbite dieeti, mis sisaldab mitmesuguseid toiduaineid, mis on parim viis taimetoitlastele, kes vastavad toitumisvajadustele. Ärge plaanides sama hommikusööki süüa iga päev. Ühe päeva pärast proovige kaerahelbed marjade ja sojapiimaga ning järgmine tofu segu köögiviljatega. Terve leiva, salatite ja taimetoitlusega suppidega valmistatud võileib on kerge lõunasöögi ja pakuvad erinevaid koostisaineid. Õhtusöögi jaoks sobivad tervelt teralise pasta pastad, meatless chili ja aurutatud köögiviljad. Ärge unustage suupisteid tegema. Hummus on hea kõrge proteiinisööda koos toores köögiviljade ja pita-kiipe. Muutuvate menüüde puhul hoiab sööki huvitavana.

Lakto-ovo taimetoitlane dieet, mis on samuti rasvavaba, võib vähendada vererõhku, aitab vältida südamehaigusi ja vähendab diabeedi ja teatud vähkide tekke riski. Enamik taimetoitlaseid toite sisaldavad vähem rasva ja kolesterooli kui mitte-vegetaarsed söömise plaanid.

Strateegia

Toitumine

Menüüd

Kasu