10 viisi, kuidas süüa India restoranides tervislikult

Sõltuvalt teie eelistustest tähistab see vürtside kasutamist, nagu näiteks kurkum, koriandri ja ingveri, India köök võib olla magus või vürtsikas ning rikas või kerge. Nagu teised rahvusköögid, on India toit kalorite jaoks raskendatud, kui te ei tarvitse targalt tellida. Lisateave India köögi aluste kohta, et valida restorani tassi, mis ei hävita toitu.

Alates sügavast praetud samosast kuni rikkaliku päiksepiimuni on paljudel India suppidel rasv ja süsivesikud suured. Et säästa söögiisu – ja kaloreid – eineks ettevalmistamisel jätke need ebatervislikud eelroad vahele. Kui peate saama starteri, kinni kerge läätse supp.

Tervislik toitmine ei tähenda mitte ainult rasva ja kaloreid, vaid ka toitainete maksimeerimist. Riikliku täiendus- ja alternatiivse tervise meditsiini keskuse andmetel võib kuldkollast värvi, mis annab paljude India toitude kollase värvuse, võib olla vähivastane, põletikuvastane ja antioksüdant. Selle mõju kinnitamiseks on siiski vaja rohkem uurida.

Tandoori esemed on valmistatud traditsioonilisest saviohvist, mida nimetatakse tandooriks. Kuivatusmeetodi tõttu on nõud kalduvus lahjad. Otsige tandoori kana või krevetid vähese kalorsusega ja madala rasvasisaldusega toiduga.

India sööki võib tunduda olevat ilma naanita mittetäielik, kuid see on ka tühjade kalorite allikas. Selle asemel määrake roti külg, terved nisu leib, kui tunned, et teil peab olema leiba külg.

India toit on vegetaažidele sõbralik, kuna seal on palju kaunapõhiseid roogasid. Sellised roogad nagu dal on valmistatud läätsedega ja väikese õli ja võiga. Chole on valmistatud kikerhernestega. Mõlemad on kiudainete ja valkude suurel hulgal, et hoida teid rahulikult kaua aega pärast söömist.

Kui menüü deskriptor kasutab sõnu “paneer”, “ghee” või “malai”, jääge kaugele. Paneerid on suure rasvasisaldusega juust, samas kui ghee on selgitatud või ja malai on koor. Ükski neist pole terve valik teie India sööki.

Jäta vahele suupisteid

Otsige kurkumit

Valige Tandoori esemed

Ole mõelnud leiba kohta

Säilitage läätsede ja kikerhernestega

Vältige kõrge rasvasusega nõusid

Kui roog on teie jaoks liiga vürtsikas, on ahvatlev jahtuda teie suu kõrge kalorsusega joogiga. Tervislikum viis vürtside neutraliseerimiseks on siiski küsida lusikatäis madala rasvasisaldusega jogurt ja segada see rikkuva tassi.

Iga basmati riisi tass sisaldab rohkem kui 200 kalorit, mis muudab kaloreid hõlpsasti kastmiseks ilma seda isegi mõista. Pange üks teenindus, jättes ruumi põhitariibi jaoks.

Kui teid ei huvita taimetoitlusega, pakub India menüüd laia valikut lihapõhiseid roogasid. Kuigi India menüüs on veiseliha vähem tõenäoline, on tavaliselt palju lambavariante. American Heart Association soovitab siiski valida kana või mereandide tassi.

Jahutage oma karri

Vaata riisi

Etniliste restoranide servereid kasutatakse diners’ide jaoks, kes ei tunne kööki, nii et nad on teie jaoks küsimustele vastamiseks kättesaadavad. Kui te ei tea, mida sõna tähendab, küsige enne tellimist või riskige lõpetada kõrge kalorsusega ja suure rasvasisaldusega toit.

Valige kergemad valgud

Kui sa ei tea, küsi